GKS Katowice szuka przyszłych zawodników w przedszkolach

Piłka nożna
GKS Katowice szuka przyszłych zawodników w przedszkolach
fot. Cyfrasport

Rozwój sportowy dzieci oraz poszukiwanie przyszłych zawodniczek i zawodników do akademii klubu GKS Katowice są jednymi z celów społecznego programu "Serduszko GieKSy". Zajęcia pod okiem trenerów rozpoczęły się w kilku katowickich przedszkolach.

- To projekt skierowany do najmłodszych mieszkańców miasta. Polega na organizacji zajęć zabawowo-sprawnościowych w przedszkolach, dla dziewczynek i chłopców w wieku 3-6 lat - powiedział lider projektu Witold Hornik.

 

ZOBACZ TAKŻE: Policja zatrzymała pseudokibiców z niebezpiecznymi narzędziami. Jechali na mecz do Lubina

 

Należący w głównej mierze do samorządu miasta wielosekcyjny GKS Katowice prowadzi obecnie ekstraklasowe drużyny siatkarzy, hokeistów i piłkarek nożnych, a futboliści grają w pierwszej lidze. W istniejącej od 2014 roku klubowej akademii – gdzie działa też sekcja tenisowa - trenuje ponad 800 młodych ludzi w wieku od 3 do 18 lat.

 

- Zajęcia prowadzone są w formie opowieści ruchowej oraz gier i zabaw, podczas których przedszkolaki zmienia się w swoje ulubione postacie ze różnych bajek. Celem jest przede wszystkim dobra zabawa i wszechstronny rozwój sportowy. Chcemy zachęcić młodych ludzi do aktywności ruchowej – wyjaśniła główna trenerka "Serduszka GieKSy" Karolina Dec, w przeszłości piłkarka nożna GKS. Hornik nie ukrywał, że poza aspektem sportowym ważne jest również budowanie środowiska wokół klubu, promocja marki GKS oraz pozyskanie przyszłych zawodników do akademii.

 

Zajęcia właśnie ruszyły w kilku katowickich przedszkolach, w przyszłości mają się odbywać dwa razy w tygodniu w większości miejskich placówek.

MP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie