Wilfredo Leon trafi do PlusLigi?! Decyzja niebawem

Siatkówka
Wilfredo Leon trafi do PlusLigi?! Decyzja niebawem
fot. Cyfrasport

Wilfredo Leon na co dzień występuje we włoskim Sir Safety Perugia, jednak przyszłość ulubieńca polskich kibiców w obecnym klubie nie jest pewna. Miały miejsce spotkania pomiędzy zawodnikiem a przedstawicielami klubu. Sam zainteresowany ma podjąć decyzję najwcześniej za trzy miesiące. Wielu kibiców widziałoby naszego reprezentanta w PlusLidze.

Nie wiadomo, czy można mówić o dobrym początku sezonu Perugii. W lidze drużynie Leona powodzi się dobrze, jednak zawód w Superpucharze Włoch był czymś bardzo niespodziewanym. Przegrana do zera z Trentino w półfinale przekreśliła szanse na zdobycie prestiżowego trofeum. Teraz przyszłość Leona w aktualnym klubie stoi pod znakiem zapytania.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nikt nas nie traktuje poważnie. Męska siatkówka to zupełnie coś innego

 

Jeszcze przed meczem w Superpucharze Włoch polski siatkarz odbywał rozmowy z właścicielem klubu. Wiadomo też, że zawodnik miał w ostatnich dniach przeprowadzić spotkanie z przedstawicielami klubu już w towarzystwie swoich agentów. 

 

- Forma Wilfredo Leona wygląda bardzo dobrze. Wrócił do Perugii podekscytowany, zdeterminowany i będzie naszym nowym kapitanem. Mogę zdradzić także, że rozmawialiśmy o przyszłości, ale nie powiem, o czym dokładnie - mówił cytowany w rozmowie przez Sport.pl Gino Sirci, właściciel zespołu z Perugii.

 

Te wszystkie wydarzenia mogą oznaczać wiele rzeczy, jednak brak konkretnych deklaracji Sirciego może działać na wyobraźnię. Prezes Sir Safety z pewnością chciałby zatrzymać u siebie naszego przyjmującego. Jednak Leon podobno nie narzeka na brak propozycji i to sprawia, że nie możemy być pewnymi jego przyszłości.

 

- Prezes Gino Sirci potwierdził, że chciałby, że Wilfredo został w klubie. Leon powiedział, że jest otwarty, ale decyzję podejmie najwcześniej za trzy miesiące. To dotyczy zarówno Perugii, jak i pojawiających się propozycji z Rosji - powiedział dla Sport.pl agent Leona Andrzej Grzyb.

 

W środowiskach kibiców, jak i ekspertów panuje przekonanie, że jeśli Perugii nie uda się zdobyć żadnych trofeów to będzie to koniec współpracy Leona z włoskim klubem. Sam zawodnik zapewnia, że jest głodny kolejnych sukcesów, więc możemy sobie wyobrazić, że nie boi się zmian, które miałyby mu ten sukces zagwarantować. W tej chwili kontrakt Polaka z drużyna SuperLegi jest ważny do końca sezonu. Zapewne im bliżej będziemy zakończenia tej kampanii, będziemy poznawać więcej szczegółów na ten temat. Czy to odpowiedni moment, aby któryś z klubów PlusLigi spróbował zakontraktować Leona?

MP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie