Fortuna Puchar Polski: Bruk-Bet Termalica Nieciecza z awansem

Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał na wyjeździe GKS Katowice 2:1 w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Decydujący gol padł w dogrywce.

- Trafiliśmy na godnego rywala z Ekstraklasy. Gramy u siebie, więc będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony na tle dobrego przeciwnika - mówił przed meczem bramkarz GKS Katowice Dawid Kudła.

W pierwszej połowie w Katowicach padł jeden gol. Wynik tuż przed przerwą otworzył Muris Mesanović, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Gospodarze nie rezygnowali i dopięli swego. W 84. minucie do remisu doprowadził Piotr Samiec-Talar, który pojawił się na boisku kilka chwil wcześniej.

W dogrywce gospodarze trafili do siatki, jednak bramka nie została uznana po weryfikacji VAR. Na trzy minuty przed końcem decydujący cios wyprowadzili goście. Bramkę na wagę awansu zdobył Piotr Wlazło, wykorzystując "jedenastkę". Bramkarz Dawid Kudła obronił pierwsze uderzenie z rzutu karnego, ale sędzia - po analizie VAR – nakazał powtórkę (golkiper wyszedł przed linię bramkową), która już została wykorzystana przez kapitana gości.

Dla drużyny z Niecieczy było to trzecie zwycięstwo z rzędu w Katowicach. Poprzednie miały miejsce na poziomie pierwszej ligi - 17 sierpnia 2014 roku (2:1) 29 września 2018 roku (2:1).

GKS Katowice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 po dogrywce (0:1, 1:1, 1:1)

Bramki: Samiec-Talar 84 - Mesanović 45, Wlazło 117 (k)

GKS Katowice: Dawid Kudła - Grzegorz Janiszewski, Arkadiusz Jędrych, Hubert Sadowski - Szymon Kiebzak, Oskar Repka, Marcin Urynowicz (63. Rafał Figiel), Krystian Sanocki (63. Adrian Błąd), Patryk Szwedzik (68. Danian Pawłas), Grzegorz Rogala (78. Piotr Samiec-Talar) - Arkadiusz Woźniak (68. Filip Kozłowski)

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska - Mateusz Grzybek (89. Roman Gergel), Wiktor Biedrzycki, Michal Bezpalec, Marcin Grabowski (66. Bartłomiej Kukułowicz) - Michal Hubinek, Piotr Wlazło, Adam Radwański (66. Sebastian Bonecki) - Muris Mesanović (118. Samuel Štefánik), Kacper Śpiewak, Martin Zeman (66. Marcin Wasielewski)