MŚ w boksie: Awans Sebastiana Wiktorzaka do 1/8 finału, porażka Dominika Kidy w 1/32 finału

Sporty walki

W trzecim dniu mistrzostw świata w boksie w Belgradzie Sebastian Wiktorzak (kat. 86 kg) wygrał z Mołdawianinem Dmitriem Cosciugiem 5:0 i awansował do 1/8 finału. Z kolei w 1/32 finału Dominik Kida (71 kg) przegrał z pięściarzem z Tajlandii Peerapatem Yeasungnoenem 0:5.

We wtorek, jako pierwszy z Polaków, w turnieju walczył Oskar Safaryan (+92 kg). Uległ Narenderowi z Indii 1:4 w 1/32 finału. W środę na tym samym etapie z zawodów odpadł Kida.

Kilkadziesiąt minut później zwycięstwo odniósł Wiktorzak i jest już w najlepszej „16” w nowym limicie wagowym w boksie olimpijskim 86 kg. O awans do ćwierćfinału będzie rywalizował w niedzielę z Christopherem Luteke (DR Kongo).

W środę wieczorem w pojedynku w 1/16 finału Jakub Słomiński (48 kg) spotka się z Wuttichaiem Yurachaiem (Tajlandia).

W następnych dniach w 1/16 finału będą boksowali: w czwartek Paweł Brach (57 kg) z Turkiem Nuretinem Ovatem i olimpijczyk z Tokio Damian Durkacz (67 kg) z Ormianinem Gurgenem Madojanem, w piątek Mateusz Bereźnicki (92 kg) z Kazachem Aibekiem Oralbajem i w sobotę Daniel Adamiec (80 kg) z Węgrem Palem Kovacsem.

Mistrzostwa globu potrwają do 6 listopada. Zwycięzcy 13 kategorii wagowych dostaną w nagrodę po 100 tys. dol., wicemistrzowie świata po 50 tys., a brązowi medaliści po 25 tys.(