TAURON Liga: Nieoczekiwana zamiana miejsc. Dawid Murek nie jest już trenerem #VolleyWrocław, ale z klubu nie odszedł

Siatkówka
TAURON Liga: Nieoczekiwana zamiana miejsc. Dawid Murek nie jest już trenerem #VolleyWrocław, ale z klubu nie odszedł
fot. Cyfrasport
Dawid Murek nie jest już pierwszym trenerem #VolleyWrocław.

Dawid Murek nie jest już pierwszym trenerem #VolleyWrocław – poinformował klub ze stolicy Dolnego Śląska. Jego miejsce zajął dotychczasowy drugi szkoleniowiec Mateusz Żarczyński, którego asystentem został... Murek.

Włodarze klubu z Wrocławia przed sezonem nie ukrywali, że celem zespołu jest miejsce w czołowej ósemce. Tymczasem ekipa z Dolnego Śląska z pięciu meczów wygrała jeden, ma dwa punkty i zajmuje w ligowej tabeli przedostatnie miejsce. W takim wypadku włodarze klubu zdecydowali się na roszadę w sztabie szkoleniowym, o którą poprosił sam dotychczasowy pierwszy trener.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Bestia z Bereźnicy". Nie miał litości i doprowadzał siatkarki do łez (WIDEO)

 

- Po meczu z Rzeszowem analizowałem wiele możliwych scenariuszy i ostatecznie zdecydowałem, że impulsem dla zespołu może być oddanie Mateuszowi kierowania grupą. Ja nadal będę obecny w sztabie, służę pomocą tak drużynie, jak i trenerom i nadal wierzę, że osiągniemy założone przed sezonem cele – tłumaczył w komunikacie Murek.

 

Prezes Jacek Grabowski stwierdził, że mimo słabego początku rozgrywek wierzy w realizację przedsezonowego celu, ale nie wyklucza też kolejnych ruchów w sztabie szkoleniowym.

 

- Analizujemy sytuację i szukamy rozwiązań, które pozwoliłyby nam przede wszystkim prezentować odpowiedni poziom sportowy. Zamiana w sztabie może być impulsem do tych zmian. Cały czas jednak dalej będziemy przyglądać się pracy zespołu, bo uważam, że mimo złego początku, uda się krok po kroku odbudować naszą pewność siebie i wartość sportową – dodał.

 

Nowy-stary sztab szkoleniowy zadebiutuje w poniedziałek w meczu z ŁKS Commercecon Łódź. Początek spotkania o godz. 17.30.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie