EBL: Pewne zwycięstwo Enea Zastalu nad GTK

Enea Zastal BC Zielona Góra pokonała GTK Gliwice

Enea Zastal pokazał swój ofensywny potencjał! Ostatecznie zielonogórzanie pokonali GTK Gliwice 102:82 w pierwszym meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, chociaż to GTK było stroną z inicjatywą ofensywną, głównie dzięki Robertsowi Stumbrisowi. Coraz lepiej zaczął prezentować się jednak Dragan Apić, a po trójce Tony’ego Meiera Enea Zastal zdobywał małą przewagę. Ostatecznie dzięki trafieniu Devoe Josepha po 10 minutach było 31:23. Na początku drugiej kwarty po kolejnym rzucie z dystansu przewaga gospodarzy urosła do 13 punktów. Świetnie zaczął grać David Brembly, a to dawało sporo spokoju ekipie trenera Olivera Vidina. GTK próbował odpowiadać podobnymi rzutami, ale nie był w stanie utrzymać tak wysokiego tempa. Ostatecznie dzięki kontrze wykończonej przez Nemanję Nenadicia pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 60:42.

Gliwiczanie na początku trzeciej kwarty po trafieniach Jabariego Hindsa i Keyshawna Woodsa lekko zmniejszali straty, ale różnica ciągle była bardzo duża. Znowu trójki trafiał David Brembly, a Enea Zastal kontrolował wydarzenia na parkiecie. Zespół trenera Roberta Witki miał jeszcze jeden zryw, ale po 30 minutach było ciągle 79:68. Kolejna część meczu nie przyniosła już większych zmian, chociaż gospodarze musieli utrzymywać na parkiecie silny skład. Późniejsze trójki Jarosława Zyskowskiego i Devoe Josepha powiększyły jednak różnicę aż do 22 punktów i zwycięzca był dzięki temu znany. Ostatecznie zielonogórzanie wygrali 102:82.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był David Brembly z 23 punktami i 2 zbiórkami. W ekpie gości wyróżniał się Roberts Stumbris - zdobył 17 punktów, 7 zbiórek i 2 asysty.

Enea Zastal BC Zielona Góra - GTK Gliwice 102:82 (31:23, 29:19, 19:26, 23:14).

Punkty:

Enea Zastal BC Zielona Góra: David Brembly 23, Tony Meier 22, Nemanja Nenadic 13, Dragan Apic 12, Devoe Joseph 11, Jarosław Zyskowski 8, Branden Frazier 7, Andy Mazurczak 6, Krzysztof Sulima 0, Konrad Szymański 0.

GTK Gliwice: Roberts Stumbris 17, Keyshawn Woods 15, Daniel Gołębiowski 14, Jabarie Hinds 13, Filip Put 10, Matthew Williams 6, Aleksander Wiśniewski 4, Adam Ramstedt 3, Szymon Szymański 0, Artur Mielczarek 0, Aleksander Busz 0.