Kajakarka Karolina Naja nagrodzona w rodzinnych Tychach

Inne
Kajakarka Karolina Naja nagrodzona w rodzinnych Tychach
fot. PAP
Karolina Naja (z lewej) i Anna Puławska

Urodzona w Tychach czterokrotna medalistka olimpijska kajakarka Karolina Naja podczas czwartkowej sesji tyskiej rady miejskiej odebrała symboliczny czek na 50 tys. złotych.

Naja występ w tegorocznych igrzyskach w Tokio zaczęła od srebrnego medalu wywalczonego razem z Anną Puławską w konkurencji K2 500 m. Potem zaś razem z nią oraz Justyną Iskrzycką i Heleną Wiśniewską zdobyły brąz na tym samym dystansie.

 

W 2012 roku w Londynie i w 2016 w Rio de Janero z kolei sięgnęła po brąz w dwójce z Beatą Mikołajczyk (obecnie Rosolską). Żadna inna polska kajakarka nie może pochwalić się takim dorobkiem.

 

Zawodniczka odwiedziła tyską przystań kajakową, spotkała się z trenerami Sylwią i Markiem Stanny.

 

- Nie mieszkam obecnie w Tychach, ale z radością wspominam Paprocany (jezioro na terenie miasta) i moje osiedle – tam dojrzewałam, tam tak naprawdę kształtował się mój charakter. Myślę o przystani kajakowej – pięknej dzisiaj marinie. Myślę, że młodzi zawodnicy mają godne warunki do rozwoju – stwierdziła olimpijka.

 

Sześciokrotna medalistka mistrzostw świata i zdobywczyni pięciu medali ME jest najbardziej utytułowanym tyskim sportowcem.

 

- Jako ktoś kto uprawiał sport wiem doskonale, jak ciężko jest utrzymać pewien poziom. A Karolina – nie dość, że to już trzecie igrzyska – to jeszcze podniosła tę poprzeczkę, bo zdobyła przecież srebro po dwóch brązowych medalach i to jest coś niezwykłego, wymaga uhonorowania, jest powodem do naszej dumy – powiedział prezydent miasta Andrzej Dziuba.

 

Kajakarka w 2012 i 2018 roku otrzymała od miasta i sponsorów samochody.

 

- Urodziła się w Tychach i mimo młodego wieku zdobyła liczne trofea. Jesteśmy dumni jako mieszkańcy, jako samorząd z osiągnięć pani Karoliny – dodała przewodnicząca rady Miasta Tychy Barbara Konieczna.

 

Naja podkreśliła, że marzy o startach w kolejnych igrzyskach.

 

- Bardzo się cieszę, że pomagam promować kajakarstwo w Tychach, na Śląsku, w Polsce, jak i również na arenie międzynarodowej. Cieszymy się, że jest to zauważane i doceniane – powiedziała zawodniczka Posnanii Poznań.

 

Podczas ceremonii zamknięcia igrzysk w Tokio był chorążą reprezentacji Polski.

 

Tyszanka uczyła się podstaw kajakarstwa na miejscowym Jeziorze Paprocańskim. Jej pierwszą trenerką w MOSM Tychy była Sylwia Stanny.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie