Media o Bayernie Monachium: Historyczna przegrana, klęska, blamaż

Bayern Monachium pożegnał się z Pucharem Niemiec w katastrofalnym stylu.

Klęska, historyczna przegrana, wielki blamaż - to niektóre tytuły niemieckich mediów po sensacyjnej porażce Bayernu Monachium, z Robertem Lewandowskim w składzie, w Moenchengladbach z Borussią aż 0:5 w 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Niemiec.

"Gladbach rozmontowało Bayern na kawałki. Brutalne upokorzenie" - napisał dziennik "Bild" po ostatnim gwizdku sędziego, a agencja prasowa DPA relację z Moenchengladbach zatytułowała: "Klęska Bayernu" i podkreśliła, że monachijczycy nigdy w historii Pucharu Niemiec nie przegrali tak wysoko, a 20-krotnie triumfowali w tych rozgrywkach.

"Historyczny demontaż Bayernu" - zauważył magazyn piłkarski "Kicker", a "Frankfurter Allgemeine Zeitung" oceniła: "Duży blamaż Bayernu. Wylatuje z Pucharu w Moenchengladbach. Zwłaszcza w pierwszej połowie gospodarze byli poza zasięgiem".

Z kolei portal stacji telewizyjnej ARD napisał, że Borussia "mocno przeczołgała Bayern", a strona internetowa sport1.de wskazała, że mistrz Niemiec i regularny faworyt wszystkich rozgrywek otrzymał "potężny i historyczny policzek".

Portal zauważył, że cała defensywa mistrza kraju zasłużyła na najniższe możliwie noty, a "Dayot Upamecano był tak samo nieobecny na boisku, jak trener Julian Nagelsmann, który z powodu zakażenia koronawirusem oglądał mecz w domu".

Jako niewytłumaczalną postawę zespołu określił dyrektor sportowy Bayernu Hasan Salihamidzic. - Jesteśmy absolutnie zszokowani. Nie było nas na boisku. W pierwszej połowie nie wygraliśmy żadnego indywidualnego pojedynku, po przerwie niewiele się zmieniło. To była zbiorowa pomroczność, coś niewytłumaczalnego - skomentował Salihamidzic.

Bayern, podobnie jak w poprzedniej edycji, odpadł już w 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Niemiec.

Różnicą pięciu goli najbardziej utytułowany niemiecki klub przegrał poprzednio w... 1978 roku, kiedy również 0:5 uległ w lidze FC Kaiserslautern.

Bayern Monachium jest liderem Bundesligi i po trzech zwycięstwach jest blisko awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów.