MŚ w boksie: Damian Durkacz awansował do 1/8 finału

Sporty walki
MŚ w boksie: Damian Durkacz awansował do 1/8 finału
fot. PAP

Rywalizujący w kategorii 67 kg Damian Durkacz pokonał Ormianina Gurgena Madojana 4:1 i awansował do 1/8 finału mistrzostw świata w boksie, które odbywają się w Belgradzie. Odpadł za to Paweł Brach (57 kg) po porażce z Turkiem Nurettinem Ovatem 2:3.

Durkacz, olimpijczyk z Tokio, jest drugim Polakiem, który w stolicy Serbii wygrał swój pierwszy pojedynek. O ćwierćfinał powalczy z reprezentantem Kazachstanu Abyłajchanem Żusipowem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Thomas Bach "Decyzja ws. podnoszenia ciężarów i boksu możliwie jak najszybciej"

 

W środę Sebastian Wiktorzak (86 kg) pokonał Mołdawianina Dmitriego Cosciuga 5:0 i również wystąpi w 1/8 finału, a jego rywalem będzie Christopher Luteke z DR Konga.

 

Eliminacyjne porażki ponieśli natomiast Jakub Słomiński (48 kg) oraz Dominik Kida (71 kg) i tym samym dołączyli do Oskara Safaryana (+92 kg), który odpadł we wtorek.

 

W następnych dniach w 1/16 finału będą boksowali: w piątek Mateusz Bereźnicki (92 kg) z Kazachem Aibekiem Oralbajem i w sobotę Daniel Adamiec (80 kg) z Węgrem Palem Kovacsem.

 

Mistrzostwa globu potrwają do 6 listopada. Zwycięzcy 13 kategorii wagowych dostaną w nagrodę po 100 tys. dol., wicemistrzowie świata po 50 tys., a brązowi medaliści po 25 tys.

MP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie