Piotr Mróz o Janie Błachowiczu: Świat sportu często go lekceważy, a on wychodzi do oktagonu i robi swoje

Sporty walki
Piotr Mróz o Janie Błachowiczu: Świat sportu często go lekceważy, a on wychodzi do oktagonu i robi swoje
fot. PAP/EPA
Jan Błachowicz

- Zwycięstwa Janka porównuję trochę do mojego zwycięstwa w "Tańcu z Gwiazdami". Nikt na mnie nie stawiał, jak zwykle, a na końcu wreszcie wygrałem. Z Jankiem jest bardzo często podobnie. Ten świat sportu często go lekceważy, a on później wychodzi do oktagonu i robi swoje. To jest piękne, że Janek potrafi wielu zaskoczyć swoją świetną postawą - powiedział Piotr Mróz przed walką Jana Błachowicza z Gloverem Teixeirą na gali UFC 267.

Krzysztof Grosse: Jest pan fanem sportów walki, szczególnie tych w najlepszym wydaniu. Do takich należy z pewnością zaliczyć walkę z udziałem Jana Błachowicza. Jaki scenariusz przewiduje pan podczas starcia Polaka z Gloverem Teixeirą na gali UFC 267?

 

Piotr Mróz: Przewiduję zwycięstwo Janka, tak jak było wcześniej i jeszcze wcześniej. Zwycięstwa Janka porównuję trochę do mojego zwycięstwa w "Tańcu z Gwiazdami". Nikt na mnie nie stawiał, jak zwykle, a na końcu wreszcie wygrałem. Z Jankiem jest bardzo często podobnie. Ten świat sportu często go lekceważy, a on później wychodzi do oktagonu i robi swoje. To jest piękne, że Janek potrafi wielu zaskoczyć swoją świetną postawą.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Jan Błachowicz to nie tylko pięści. Także głowa i nogi"

 

Początki jego w UFC nie były kolorowe. W pierwszych sześciu walkach poniósł aż cztery porażki. Jego późniejsze sukcesy świadczą o jego wielkiej determinacji.

 

Janek posiada takie uderzenie, którym potrafi uśpić rywala. Trzymam za niego kciuki. Miałem okazję poznać go osobiście i jest to świetny oraz skromny człowiek. Na pewno będę oglądał galę i jestem przekonany, że Janek po raz kolejny wygra.

 

Podczas gali UFC 267 zobaczymy jeszcze dwóch inny Polaków - Marcin Tybura i Michał Oleksiejczuk. Za nich również trzyma pan kciuki?

 

Oczywiście! Zawsze trzymamy kciuki za wszystkich rodaków. Fajnie, że nasi zawodnicy promują nasz kraj na arenie światowej. Jestem patriotą i zawsze jestem za Polakiem.

 

Krzysztof Grosse/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie