Fortuna 1 Liga: Korona Kielce znów zwycięska

Korona Kielce wróciła na zwycięską ścieżkę w Fortuna 1 Lidze. W piątek pokonała u siebie Odrę Opole 2:1. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie.

Korona Kielce nie wygrała sześciu ostatnich meczów ligowych. 0:1 z Sandecją Nowy Sącz, 0:0 z Zagłębiem Sosnowiec, 2:2 z Chrobrym Głogów, 0:0 z Arką Gdynia, 0:1 z Widzewem Łódź i 2:2 z Górnikiem Polkowice - tak wyglądał jej ostatnie wyniki. W 15. kolejce Fortuna 1 Ligi nastąpiło przełamanie.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości. W 12. minucie wynik otworzył Konrad Nowak. Jak się okazało, był to jedyny celny strzał piłkarzy z Opola. Gospodarze zakasali rękawy i jeszcze przed przerwą wyprowadzili dwa ciosy. Najpierw uczynił to Piotr Malarczyk, natomiast trzy minuty później kropkę nad "i" postawił Jacek Podgórski. W drugiej połowie goście grali w osłabieniu, bo w 68. minucie czerwoną kartkę obejrzał Krzysztof Janus. Mimo tego, więcej bramek nie padło.

Korona Kielce - Odra Opole 2:1 (2:1)

Bramki: Malarczyk 36, Podgórski 39 - Nowak 12

Korona: Konrad Forenc - Adrian Danek, Piotr Malarczyk, Mario Zebić, Michał Koj - Jacek Podgórski, Zvonimir Petrović (90. Przemysław Szarek), Marcel Gąsior, Marko Pervan, Jakub Górski (79. Dawid Lisowski, 84. Maciej Bortniczuk) - Jakub Łukowski

Odra Opole: Mateusz Kuchta - Mateusz Spychała (71. Jakub Szrek), Mateusz Kamiński, Konrad Kostrzycki, Mateusz Maćkowiak - Konrad Nowak (71. Tomas Mikinić), Miłosz Trojak, Rafał Niziołek (64. Maciej Wróbel), Dawid Czapliński (78. Adam Żak), Krzysztof Janus - Arkadiusz Piech (64. Mateusz Marzec)

Żółte kartki: Koj, Petrović, Gąsior, Bortniczuk - Piech, Spychała, Kamiński

Czerwona kartka: Janus (68, za brutalny faul)