Tauron Liga: Legionovia ograła Radomkę

Legionovia – Radomka 3:0.

W spotkaniu inaugurującym 6. kolejkę Tauron Ligi IŁ Capital Legionovia Legionowo pokonała E.Leclerc Moya Radomkę Radom 3:0. Dwa pierwsze sety miały wyrównany przebieg i rozstrzygnęły się w końcówce, a w trzeciej partii gospodynie miały wyraźną przewagę.

Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna z Radomia (4:8), ale gra szybko się wyrównała (11:11) i wynik długo oscylował wokół remisu. W końcówce gospodynie przegrywały 20:22, ale później popisały się nokautującą punktową serią. W polu zagrywki błysnęła Diana Dąbrowska, a gospodynie zwieńczyły partię punktowym blokiem (25:22).

Druga odsłona również przyniosła zaciętą walkę obu drużyn. Tym razem to ekipa z Legionowa prowadziła 22:20, ale dzięki skutecznej grze Katarzyny Zaroślińskiej-Król Radomka odrobiła straty. Co więcej, po ataku Srny Marković cieszyły się już z wygranego seta! Trener Alessandro Chiappini poprosił jednak o weryfikację, która wykryła dotknięcie siatki. Rozpoczęła się gra na przewagi, którą rozstrzygnęła skutecznym atakiem Olivia Różański (28:26).

Set numer trzy nie miał wielkiej historii. Gospodynie szybko uzyskały przewagę (5:1) i utrzymywały ją na przestrzeni seta. W końcówce kontrolowały sytuację. Przestrzelony atak rywalek dał im piłkę meczową, a w kolejnej akcji Różański zdobyła brakujący punkt atakiem z sytuacyjnej piłki (25:17).

Skrót meczu Legionovia – Radomka:

Najwięcej punktów: Olivia Różański (14) – Legionovia; Katarzyna Zaroślińska-Król (15) – Radomka. Obie ekipy popełniły sporo błędów, w ataku i w polu zagrywki (4–1) skuteczniejsze były gospodynie. MVP: Izabela Lemańczyk.

Legionovia: Olivia Różański, Maja Tokarska, Gyselle Silva Franco, Yaprak Erkek, Aleksandra Gryka, Alicja Grabka – Izabela Lemańczyk (libero) oraz Magdalena Damaske, Daria Szczyrba, Diana Dąbrowska. Trener: Alessandro Chiappini.
Radomka: Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Katarzyna Zaroślińska-Król, Aleksandra Wójcik, Freya Aelbrecht, Kaisa Alanko, Alexandra Lazić – Agata Witkowska (libero) oraz Aleksandra Szczepańska, Renata Biała, Kornelia Moskwa, Srna Marković. Trener: Riccardo Marchesi.

Terminarz i plan transmisji meczów 6. kolejki Tauron Ligi:

2021-10-29: IŁ Capital Legionovia Legionowo – E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:0 (25:22, 28:26, 25:17)
2021-10-30: Grot Budowlani Łódź – Energa MKS Kalisz (sobota, godzina 17.00)
2021-10-30: Joker Świecie – Developres Bella Dolina Rzeszów (sobota, godzina 17.00)
2021-10-30: UNI Opole – BKS Bostik Bielsko-Biała (sobota, godzina 17.00)
2021-10-31: Grupa Azoty Chemik Police – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-01: #VolleyWrocław – ŁKS Commercecon Łódź (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Box Go).