Bundesliga: Pewna wygrana Bayernu Monachium! Dwa gole Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski z kolejnym golem.

Bayern Monachium pokonał 5:2 Union Berlin w sobotnim meczu Bundesligi. Dwa gole dla mistrzów Niemiec strzelił Robert Lewandowski.

Bayern do wyjazdowego meczu w stolicy Niemiec przystępował po kompromitującej porażce 0:5 z Borussią Moenchengladbach w Pucharze Niemiec. W przeciwieństwie do starcia pucharowego, tym razem mistrzowie kraju dobrze weszli w spotkanie - wynik już w 15. minucie otworzył Lewandowski. Chwilę później było już 2:0 - ponownie na listę strzelców wpisał się kapitan reprezentacji Polski, tym razem skutecznie finalizując rozegranie rzutu wolnego.

Po 35 minutach było 3:0 dla przyjezdnych. Strzelecki popis Lewandowskiego przerwał Leroy Sane, wykorzystując asystę Thomasa Mullera i zdobywając swoją bramkę. Tuż przed przerwą kontaktowe trafienie dla gospodarzy zanotował Niko Giesselmann.

Kwadrans drugiej połowy i 4:1 dla gości. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kingsley Coman. Union po kilku minutach odpowiedział trafieniem Juliana Ryersona. Stracona bramka podrażniła faworytów, którzy strzelili piątego gola - autorstwa Thomasa Mullera, który - jak się okazało - ustalił wynik meczu.

Union Berlin - Bayern Monachium 2:5 (1:3)
Bramki: Giesselmann 43, Ryerson 65 - Lewandowski 15 (rzut karny), 23, Sane 35, Coman 61, Muller 79