La Liga: Remis Barcelony z Alaves

Piłkarze Barcelony zremisowali przed własną publicznością z Alaves 1:1 w 12. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. To trzeci z rzędu mecz "Dumy Katalonii" bez zwycięstwa. W tabeli zajmuje dziewiąte miejsce z 16 punktami, zaś lider Real Madryt ma o osiem więcej.

Barcelona pierwsza zdobyła w sobotę bramkę - w 49. minucie do siatki trafił Holender Memphis Depay, ale już w 52. wyrównał Luis Rioja. Poprzednie dwa spotkania "Duma Katalonii" przegrała: z Realem Madryt 1:2 i z Rayo Vallecano 0:1.

Po tych meczach posadę stracił holenderski trener Ronald Koeman. Jego miejsce zajął na razie Sergi Barjuan.

Wcześniej w sobotę zwycięstwo odniósł Real Madryt - pokonał na wyjeździe Elche 2:1 i powrócił na pozycję lidera. Obie bramki dla "Królewskich" zdobył Vinicius Junior.

Brazylijczyk ma już siedem goli ligowych w tym sezonie i w klasyfikacji strzelców ustępuje jedynie koledze z drużyny Francuzowi Karimowi Benzemie, który zdobył dziewięć bramek. W końcówce stratę gospodarzy zmniejszył Pere Milla, ale grające od 63. minuty w dziesiątkę Elche nie było w stanie doprowadzić do wyrównania.

Real ma 24 punkty, tyle samo co prowadzący w tabeli od czwartku Real Sociedad. Drużyna z San Sebastian podejmie w niedzielę Athletic Bilbao i po tym meczu będzie miała rozegrane 12 spotkań. "Królewskim" pozostaje do nadrobienia jedna zaległość.

Do 24 pkt dorobek powiększyła również Sevilla, która wygrała u siebie z Osasuną Pampeluna 2:0 i została wiceliderem tabeli.