MŚ w hard enduro: Tadeusz Błażusiak 9. w końcowej klasyfikacji

Moto
Tadeusz Błażusiak

Tadeusz Błażusiak (GasGas) zajął dziewiąte miejsce w końcowej klasyfikacji motocyklowych mistrzostw świata FIM w hard enduro. Tytuł zdobył Brytyjczyk Billy Bolt (Husqvarna). Ostatnią eliminację MŚ - w Niemczech - wygrał w sobotę Manuel Lettenbichler (KTM).

Niemiec, mimo zwycięstwa, nie mógł być w sobotę zadowolony, gdyż liczył na triumf w końcowej klasyfikacji. Ostatecznie zgromadził tyle samo punktów (104), co Brytyjczyk, ale wygrał mniej eliminacji w trakcie sezonu.

"Taddy" nie przystąpił do rywalizacji w pełnej dyspozycji. Ma problem z prawym barkiem, który wymaga operacji. Jednak ze względu na planowane starty zimą (cykl MŚ w SuperEnduro) zawodnik tylko trochę się podleczył. W sobotę nie dotarł do mety, ale pokonał na tyle dużą część trasy, iż został sklasyfikowany (14. miejsce). Ta sztuka nie udała się drugiemu ze startujących Polaków - Dominikowi Olszowemu.

W MŚ w hard enduro w 2019 r. triumfował Lettenbichler. W ubiegłym roku ze względu na pandemię nie wyłoniono najlepszego zawodnika.

Ogłoszono kalendarz MŚ na przyszły sezon. Pierwsza impreza ma się odbyć w Izraelu na początku kwietnia 2022 r. Tak jak w tym roku, jedna eliminacja zostanie przeprowadzona w Polsce (we wrześniu).