MŚ w kolarstwie torowym: Odzyskano rowery skradzione włoskiej ekipie

Inne
MŚ w kolarstwie torowym: Odzyskano rowery skradzione włoskiej ekipie
fot. PAP/EPA
Zatrzymano cztery osoby powiązane z kradzieżą.

Rumuńska prokuratura odzyskała 22 rowery, skradzione w ubiegłym tygodniu włoskiej reprezentacji w kolarstwie torowym, uczestniczącej w mistrzostwach świata we francuskim Roubaix. Zatrzymano cztery osoby.

- 23 października oskarżeni ukradli 22 rowery należące do włoskiej drużyny narodowej, która brała udział w zawodach we Francji. Szkody oszacowano na 600 tys. euro. Złapaliśmy ich, gdy próbowali sprzedać niektóre za niewielkie kwoty, po około 1500 euro za sztukę. Odzyskaliśmy 22 rowery – poinformowała prokuratura w piątek wieczorem.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ w kolarstwie torowym: Skradziono rowery włoskiej ekipy

 

Rowery skradziono z furgonetki zaparkowanej przed hotelem włoskiej ekipy koło Lille, skąd miały być przetransportowane do Włoch. Sprzęt należał do zawodników, którzy zakończyli już start w mistrzostwach.

 

Wśród odzyskanych rowerów były pokryte złotem i z wydrukowanymi w technologii 3D kierownicami, każdy wartości 30 tys. euro, na których Włosi, na czele z Filippo Ganną, startowali w wyścigu drużynowym na 4 km na dochodzenie. Kolarze Italii zdobyli w tej konkurencji złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio, a w Roubaix potwierdzili swą dominację.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie