PŚ w short tracku: Drugie miejsce Natalii Maliszewskiej w Nagoi

Maliszewska i Fontana zajmują ex aequo pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na tym dystansie.

Natalia Maliszewska zajęła drugie miejsce w wyścigu na 500 m w drugich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w short tracku, które odbywają się w Nagoi.

Triumfowała Włoszka Arianna Fontana. Przed tygodniem w Pekinie kolejność była odwrotna. W sobotę w Nagoi Maliszewska spisywała się bardzo dobrze, pewnie wygrywając swoje biegi w ćwierćfinale i półfinale.

Także w finale objęła prowadzenie, ale na jednym z wiraży dała się wyprzedzić Włoszce. Nie liczyły się w walce o zwycięstwo trzecia na mecie Chinka Fan Kexin i Kanadyjka Kim Boutin.

Polka i Włoszka zajmują ex aequo pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na tym dystansie.

26-letnia łyżwiarka z Białegostoku praktycznie zapewniła sobie kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Polka po raz 12. stanęła na podium pucharowych zawodów. Wygrywała trzykrotnie - w listopadzie 2018 roku w Calgary i w Salt Lake City oraz w ubiegłą sobotę w stolicy Chin.

500 m to jej koronny dystans. W sezonie 2018/19 zdobyła Puchar Świata, w 2018 r. została wicemistrzynią świata. Rok później wywalczyła złoty medal w ME, a w tym roku w Gdańsku była druga. Nie powiódł jej się natomiast olimpijski start w Pjongczangu, gdzie odpadła w ćwierćfinale. Okazję do rewanżu będzie miała już wkrótce w Pekinie.

W czwartek w eliminacjach odpadły Nikola Mazur, która wcześniej wygrała bieg preeliminacyjny, oraz Patrycja Maliszewska.

W rywalizacji mężczyzn na najkrótszym dystansie Łukasz Kuczyński i startujący od tego sezonu w polskich barwach Francuz Diane Sellier odpadli w eliminacjach, a Michał Niewiński - w preeliminacjach.

Na 1500 m dwaj ostatni zakończyli udział w zawodach na ćwierćfinałach, w których zajęli czwarte lokaty w swoich wyścigach. Rafał Anikiej nie przebrnął eliminacji.

Kobiety na tym dystansie rozpoczęły zmagania od fazy ćwierćfinałowej, której nie przebrnęły wszystkie trzy biało-czerwone: Gabriela Topolska, Magdalena Warakomska i Kamila Stormowska. Ta ostatnia, jako trzecia w swojej serii, była najbliższej awansu do półfinału.

W inauguracyjnym wyścigu ćwierćfinałowym sztafety mieszanej na 2000 m Kuczyński, Natalia Maliszewska, Sellier i Stormowska uplasowali się na czwartym miejscu, za ekipami Holandii, Japonii i Kazachstanu. Biało-czerwoni nie awansowali do półfinału i w niedzielę w biegach rankingowych powalczą o konkretną lokatę, ale maksimum dziewiątą.

W niedzielę Natalia Maliszewska wystartuje w ćwierćfinale na 1000 m.