UFC 267: Michał Oleksiejczuk znokautował Shamila Gamzatova (WIDEO)

Sporty walki
Michał Oleksiejczuk znokautował Shamila Gamzatova na UFC 267.

Michał Oleksiejczuk (16-4-1NC, 11 KO, 1 SUB) był pierwszym z Polaków, który wystąpił na gali UFC 267. Rywalem zawodnika Akademii Sportów Walki Wilanów był Shamil Gamzatov (14-1, 5 KO, 5 SUB), któremu "Husarz" zadał pierwszą porażkę w karierze.

Pojedynek od początku przebiegał w koronnej płaszczyźnie Polaka, czyli w stójce. Ciosami i kopnięciami celnie trafiał zarówno Oleksiejczuk, jak i jego rywal. Podopieczny Mirosława Oknińskiego w drugiej części premierowej rundy trafił jednak mocnym ciosem podbródkowym, który - jak się okazało - był początkiem końca, gdyż Oleksiejczuk dołożył kilka uderzeń w parterze i sędzia przerwał walkę.

Po raz ostatni Oleksiejczuk wystąpił w UFC na gali z numerem 260, wygrywając niejednogłośną decyzją sędziów z Modestasem Bukauskasem. Z kolei Gamzatov wrócił do startów po dwuletniej przerwie - po raz ostatni w klatce zaprezentował się w listopadzie 2019 roku, kiedy również niejednogłośną decyzją wygrał z Klidsonem Abreu.