UFC 267: Niespodzianka! Jan Błachowicz przegrał z Gloverem Teixeirą (WIEDO)

Sporty walki
Jan Błachowicz przegrał z Gloverem Teixeirą.

Jan Błachowicz (28-9, 8 KO, 9 SUB) i Glover Teixeira (33-7, 18 KO, 10 SUB) zmierzyli się w walce wieczoru gali UFC 267. Brazylijczyk niespodziewanie pokonał mistrza przed czasem, dzięki czemu sięgnął po pas w kategorii półciężkiej.

45 sekund stójki i... efektowne obalenie Brazylijczyka, który skontrolował Polaka i pewnie wygrał pierwszą rundę.

- Przednia ręka musi chodzić aktywnie - sugerował Polakowi jego trener od stójki Robert Złotkowski w przerwie między premierowym a drugim starciem.

Na początku drugiej rundy pretendent po raz kolejny próbował obalić mistrza, jednak tym razem zrobił to nieskutecznie. W stójce celniej trafiał Błachowicz, ale potężnym lewym trafił Teixeira. W połowie rundy Błachowicz szukał dźwigni, dzięki czemu Brazylijczyk znalazł się w korzystnej pozycji i udusił Polaka zza pleców.

Błachowicz po mistrzowski pas sięgnął na gali UFC 253, pokonując przed czasem Dominicka Reyesa. Następnie obronił mistrzowskie trofeum, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów z Israelem Adesanyą na UFC 259. Teixeira przed walką z Błachowiczem miał natomiast na swoim koncie pięć wygranych z rzędu, w tym między innymi z Thiago Santosem, ostatnim pogromcą zawodnika z Cieszyna.

Glover Teixeira pokonał Jana Błachowicza przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2