Ekstraliga rugby: Ogniwo Sopot górą w derbach Trójmiasta, pierwsze zwycięstwo Posnanii

Arka – Ogniwo 14:66.

Beniaminek ekstraligi rugby, Posnania Poznań po raz pierwszy w tym sezonie wygrał mecz. Drużyna ze stolicy Wielkopolski pokonała w niedzielę na wyjeździe Awentę Pogoń Siedlce 37:24. Ogniwo Sopot pokonało w derbach Trójmiasta na wyjeździe Arkę Gdynia.

W trakcie pierwszej połowie było 7:21, ale na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 19:21. W 47. min Pogoń wyszła na prowadzenie (24:21), ale potem punktowali tylko przyjezdni.

W 9. kolejce spotkań pewnie wygrał swoje spotkanie lider, Ogniwo Sopot. W derbach Trójmiasta sopocianie pokonali na obiekcie rywala Arkę Gdynia 66:14. Także pewne zwycięstwa zanotowały: Edach Budowlani Lulblin, Orkan Sochaczew.

Ciekawe spotkanie rozegrano w Gdańsku. Ostatecznie tamtejsza Lechia wygrała z Up Fitness Skrą Warszawa 38:26.

Była to ostatnia kolejka rundy jesiennej. Co prawda nie rozegrano jeszcze meczów: Ogniwo - Master Pharm Rugby Łódź (2. kolejka), Master Pharm Rugby - Posnania (3. kolejka) oraz wszystkie 6. kolejki ale wydaje się, że odbędą się one dopiero w 2022 roku.