Fortuna 1 Liga: Miedź Legnica zmniejsza stratę do Widzewa Łódź. Cenne zwycięstwo nad Arką Gdynia

Trener Miedzi Wojciech Łobodziński mógł odebrać zasłużone gratulacje od swojego mentora, trenera Arki Ryszarda Tarasiewicza.

Widzew Łódź uległ w Rzeszowie Resovii, co sprawiło, że jego przewaga nad Miedzią Legnica zmniejszyła się już do trzech punktów. Legniczanie skromnie zwyciężyli w pojedynku z Arką Gdynia (1:0) i umocnili się na drugiej pozycji w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Miedź Legnica przed dwoma tygodniami zmieniła na pozycji wicelidera rozgrywek Koronę Kielce, wykorzystując jej porażkę z Widzewem.  Legniczanie przed tym meczem nie przegrali pięciu kolejnych spotkań, po meczu z Arką, licznik został powiększony do sześciu.

Po 15. kolejkach piłkarze z Trójmiasta zajmują 6. miejsce w tabeli z 23 punktami na koncie ze stratą pięciu "oczek" do Miedzi, która z dorobkiem 31 punktów zajmuje 2. pozycję.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany, choć obie drużyny stwarzały sobie stosunkowo mało sytuacji do objęcia prowadzenia. Druga połowa była ciekawsza - to goście dominowali w posiadaniu piłki, natomiast gola zdobyli gospodarze.

Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył kapitan "Miedzianki", Czarnogórzec Nemanja Mijusković. W 70. minucie idealną sytuację na wyrównanie stanu gry zmarnował Maciej Rosołek po podaniu Christiana Alemana. Mimo nacisków ze strony Arki, nie udało jej się wyrównać. Był to czwarty mecz z rzędu, w którym Miedź nie straciła gola.

Miedź Legnica – Arka Gdynia 1:0 (0:0)

Bramka: Nemanja Mijuskovic 67

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 2 132