Mateusz Gamrot poznał rywala. "Mam nadzieję, że ogłoszenie już niebawem!"

Sporty walki
Mateusz Gamrot poznał rywala. "Mam nadzieję, że ogłoszenie już niebawem!"
fot. Polsat Sport

Mateusz Gamrot zna już swojego najbliższego rywala w UFC. Organizacja ma niedługo wydać oficjalne ogłoszenie. Polski zawodnik zapowiada, że walka odbędzie się jeszcze w tym roku. - Jakiś czas temu podpisałem kontrakt na walkę, więc ja wiem wszystko na ten temat. Mam nadzieję, że niebawem zostanie to oficjalnie ogłoszone - powiedział.

Mateusz, czy szykuje się coś poważnego?

Tak, jakiś czas temu podpisałem kontrakt na walkę, więc ja wszystko wiem na ten temat. Mam nadzieję, że niebawem zostanie to oficjalnie ogłoszone i wszyscy się dowiedzą.

 

ZOBACZ TAKŻE: Eksperci podsumowali walkę Jana Błachowicza. "Wygrywa ryzyko"

Jak oceniasz walkę Marcina Tybury? Miał bardzo groźnego przeciwnika i  przegrał, ale była to bardzo zacięta i trudna walka.

Tak walka Marcina była bardzo zacięta. Może niepotrzebnie próbował tylu obaleń. Myślę, że na tym stracił dużo siły i mobilności. Gdyby postawił na samą stójkę, to byłby sprytniejszy od przeciwnika. Była szansa wygrać tę walkę, lecz niestety poszła ona w drugą stronę.

Miłym zaskoczeniem jest występ Michała Oleksiejczuka. Bardzo szybka wygrana walka i było to pewne zwycięstwo.

Michał Oleksiejczuk pięknie walczył. Muszę się przyznać, że miałem wtedy trening i akurat jak skończyliśmy sparingi, mijała pierwsza minuta walki, więc miałem okazje oglądać końcówkę. Michał dobrze się zaprezentował, wywierał presję do przodu, cały czas boksował no i ten podbródek zakończył walkę. Pokazał dużo luzu w stójce. Mimo, że jest nieco mniejszy w kategorii półciężkiej, to fenomenalnie sobie tam radzi.

Michał wiedział, jak ważna to dla niego walka. Gdyby Marcin wygrał, to może stałby otworem eliminator do walki o pas jego kategorii, a Janek zapowiada, że pas odzyska. Jak patrzysz na dalszą przyszłość tej naszej wspaniałej trójki?

Ja chciałbym widzieć to jak najlepiej. Ciężko mi powiedzieć, co się dzieje w kategoriach moich kolegów, więc nie wiem dokładnie, jaka jest ich przyszłość. Janek już wielokrotnie pokazywał, jak podnosi się po porażce i wygrywał walki. Tak będzie i tym razem.

Kiedy będziesz mógł oficjalnie nam potwierdzić swojego rywala?

Chciałbym to zrobić teraz, jeśli mam być szczery, aczkolwiek organizacja ma to pierwszeństwo.

 

MP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie