PlusLiga: Walczyli w ośmiu, ale nie dali rady. GKS przegrał z Indykpolem AZS

Indykpol AZS Olsztyn wygrał 3:0 (25:16, 25:17, 25:20) z GKS Katowice w ostatnim meczu 5. kolejki PlusLigi. Katowiczanie przystąpili do tego spotkania w zaledwie ośmioosobowym składzie, co było spowodowane m.in. zakażaniami koronawirusem w drużynie.

GKS wnioskował o przełożenie terminu spotkania, w związku z problemami kadrowymi, jednak wniosek ten został odrzucony przez PLS. Do rozgrzewki przystąpiło więc tylko ośmiu zawodników, w tym dwóch libero. Taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy w obecnym sezonie PlusLigi.

Początek spotkania nie był łatwy dla gospodarzy. Wyraźnie widoczny był brak zgrania po ich stronie. Walczyli jak mogli, jednak brakowało im argumentów na doskonale prezentujących się w tym sezonie przeciwników z Olsztyna. Premierowa odsłona trwała 20 minut i zakończyła się zwycięstwem podopiecznych Marco Bonitta 25:16.

Po zmianie stron gra była bardzo wyrównana, jednak przy stanie 8:8 rozpoczęły się problemy zespołu Grzegorza Słabego. Olsztynianie zanotowali serię siedmiu z rzędu punktów, co dało im prowadzenie 15:8. Szkoleniowiec GieKSy przerwał grę, jednak niewiele to zmieniło. Siatkarze Indykpolu AZS nie wypuścili tak wysokiej przewagi z rąk i wygrali 25:17. Co ciekawe w tej odsłonie katowiczanie przyjmowali zdecydowanie lepiej od rywali (65% przy 33% Indykpolu AZS), jednak nie potrafili przełożyć tego na skuteczność w ataku.

Postawieni pod ścianą gospodarze wyszli na boisko niezwykle zmotywowani i momentami nawet prowadzili (10:9). Druga część seta należała już jednak do Indykpolu AZS Olsztyn, który wygrał 25:20, a cały mecz 3:0.

Najwięcej punktów: Damian Domagała (8), Damian Kogut (6) - GKS; Karol Butryn (11), Mateusz Poręba (8) - Indykpol AZS. MVP: Karol Butryn (10/11 = 91% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy)

GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (16:25, 17:25, 20:25)

GKS Katowice: Jakub Nowosielski, Jakub Szymański, Kamil Drzazga, Damian Domagała, Damian Kogut, Jakub Lewandowski, Bartosz Mariański (L) oraz Dawid Ogórek

Indykpol AZS Olsztyn: Jan Firlej, Robbert Andringa, Torey Defalco, Taylor Averill, Mateusz Poręba, Karol Butryn, Jędrzej Gruszczyński (L) oraz Szymon Jakubiszak, Meisam Salehi