Skate Canada: Trzykrotny mistrz świata Nathan Chen najlepszy wśród solistów

Zimowe
Skate Canada: Trzykrotny mistrz świata Nathan Chen najlepszy wśród solistów
fot. PAP
W Pjongczangu w 2018 roku Chen zdobył brązowy medal.

Trzykrotny mistrz świata Amerykanin Nathan Chen wygrał prestiżowe zawody w łyżwiarstwie figurowym Skate Canada. W rywalizacji kobiet triumfowała Rosjanka Kamiła Walijewa.

Przed tygodniem 22-letni Chen niespodziewanie dał się pokonać w zawodach Skate America w Las Vegas - triumfował tam jego rodak Vincent Zhou, a wyprzedził go także Japończyk Shoma Uno. Była to jego pierwsza porażka od igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku, gdzie zdobył brązowy medal. W sobotę w Kanadzie pokazał jednak, że będzie faworytem zmagań olimpijskich w Pekinie 4-20 lutego.

 

ZOBACZ TAKŻE: Claudia Pechstein zdobyła 41. tytuł mistrzyni Niemiec

 

Uzyskał łącznie 307,18 pkt i miał ogromną przewagę nad rodakiem Jasonem Brownem, który zajął drugie miejsce wynikiem 259,55. Trzeci był Rosjanin Jewgienij Siemienienko - 256,01 pkt.

 

W rywalizacji solistek wszystkie miejsca na podium zajęły reprezentantki Rosji. 15-letnia Walijewa (265,08 pkt) wyprzedziła mistrzynię świata z 2015 roku Jelizawietę Tuktamyszewą (232,88) i Alonę Kostornę (214,54).

 

Reprezentanci gospodarzy Piper Gilles i Paul Poirier zwyciężyli w rywalizacji par tanecznych, natomiast w parach sportowych triumfowali Chińczycy Sui Wenjing i Han Cong.

 

 

PS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie