El. MŚ 2022: FIFA ukarała kibiców! Nie obejrzą Polaków na Narodowym!

Piłka nożna
El. MŚ 2022: FIFA ukarała kibiców! Nie obejrzą Polaków na Narodowym!
fot. Cyfrasport
Węgierscy kibice nie będą mogli zasiąść 15 listopada na trybunach Stadionu Narodowego w Warszawie podczas meczu z Polską.

Węgierscy kibice nie będą mogli zasiąść 15 listopada na trybunach Stadionu Narodowego w Warszawie podczas meczu z Polską w ostatniej kolejce eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. To kara za ich nieodpowiednie zachowanie na Wembley w czasie spotkania z Anglią.

12 października w Londynie doszło do starć węgierskich fanów policją. Według relacji lokalnych władz, funkcjonariusze wkroczyli na sektor zajmowany przez przyjezdnych po tym, jak na tle rasowym obrażano jednego ze stewardów. Kibice zaatakowali interweniujących policjantów, którzy musieli się wycofać. Wkrótce udało się przywrócić porządek. Mecz zakończył się remisem 1:1.

 

Zobacz także: Powołania Paulo Sousy na mecze reprezentacji Polski z Andorą i Węgrami

 

Po przeprowadzonym dochodzeniu FIFA ukarała węgierską federację za „odpalanie fajerwerków i niewłaściwe zachowanie widzów na stadionie”. Oprócz zakazu uczestnictwa kibiców w meczu w Warszawie, nałożono także grzywnę w wysokości 75 tys. franków szwajcarskich.

 

To kolejna kara nałożona na Węgry za nieodpowiednie zachowanie kibiców. Za rasistowskie incydenty podczas spotkania z Anglią (0:4), rozegranego 2 września w Budapeszcie, mecz z Albanią (9 października, 0:1) odbywał się przy pustych trybunach. Węgierska federacja musiała także zapłacić grzywnę w wysokości 200 tys. franków.

 

Po ośmiu z 10 kolejek Anglia jest liderem grupy I z 20 punktami. Polska zajmuje drugie miejsce z 17, a trzecia jest Albania - 15. Węgry zgromadziły 11 "oczek". Do turnieju w Katarze zakwalifikuje się zespół z pierwszego miejsca, a ten z drugiego wystąpi w barażach.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie