Maciej Kawulski skomentował odejście Szymona Kołeckiego z KSW i... przedstawił ciekawą propozycję

Sporty walki
Maciej Kawulski skomentował odejście Szymona Kołeckiego z KSW i... przedstawił ciekawą propozycję
fot. PAP
Czy Szymon Kołecki pozostanie w KSW?

Szymon Kołecki zakończył współpracę z KSW. Współwłaściciel największej polskiej federacji skomentował to wydarzenie i przedstawił zawodnikowi ciekawą propozycję.

We wtorkowy poranek media obiegła sensacyjna wiadomość. Kołecki zdecydował się na rozstanie z KSW. Swoją decyzję argumentował brakiem porozumienia z włodarzami w sprawie kolejnej walki.

 

- Umówiliśmy się z władzami federacji KSW, że stoczę w tym roku jeszcze jeden pojedynek za normalną stawkę, ale nie było mowy o starciu o pas z kimś takim, jak niepokonany od pięciu lat w wadze półciężkiej Tomasz Narkun. A taką właśnie dostałem ofertę. I ją odrzuciłem. Nigdy wcześniej tego nie zrobiłem, ale w tym wypadku oczekiwałem więcej czasu na przygotowania niż tylko niespełna osiem tygodni. A tylko tyle mi zaproponowano, choć ja byłem po dwumiesięcznym roztrenowaniu. Nie chciałbym takiej walki jedynie "zaliczyć", a dać sobie szansę na zwycięstwo. Do tego jednak trzeba przygotować odpowiednią formę - powiedział w rozmowie z Kamilem Wolnickim z "Przeglądu Sportowego".

 

Za pośrednictwem mediów społecznościowych sytuację skomentował współwłaściciel KSW Maciej Kawulski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szymon Kołecki odszedł z KSW!

 

"Dziękujemy Szymonowi za wszystkie walki, które dla nas stoczył. Był zawsze gwarantem profesjonalismu i dużych emocji. W uznaniu za dotychczasowe osiągnięcia, zaproponowaliśmy Szymonowi walkę mistrzowską z Tomaszem Narkunem oraz stosowną do takiego starcia gażę. Szymon odrzucił tego przeciwnika i miał do tego prawo. Niestety, ze względu na duże kwoty, które Kołecki otrzymuje za każdy pojedynek, nie miało dla KSW sensu zestawiać go w żadnym pojedynku, który nie będzie miał dużej wartości sportowej i marketingowej. Na ten moment jedyną taką walką było ewentualne starcie z panującym mistrzem. Życzymy samych sukcesów w dalszej karierze i dziękujemy za każdą minutę spędzoną w klatce KSW" - napisał.

 

 

Być może Kołecki zmieni jednak zdanie i pozostanie w federacji, bowiem Kawulski zaproponował mu ciekawe rozwiązanie.

 

"Szymon, jeśli rzeczywiście problemem było to, że daliśmy Ci za mało czasu na przygotowanie, powiedz ile go potrzebujesz. Proponujemy Ci tę walkę w dowolnym terminie" - napisał.

 

Kołecki to mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów, a obecnie zawodnik MMA. Stoczył 11 walk zawodowych, wygrywając aż 10 z nich, w tym 9 przez KO.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie