MŚ w zapasach U-23: Szymon Szymonowicz wywalczył brąz

Sporty walki
MŚ w zapasach U-23: Szymon Szymonowicz wywalczył brąz
Fot. PAP
MŚ w zapasach U-23: Szymon Szymonowicz wywalczył brąz.

Klasyk Szymon Szymonowicz wywalczył w Belgradzie brązowy medal zapaśniczych mistrzostw świata zawodników do lat 23 w wadze 87 kg. Zawodnik Cementu Gryf Chełm w pojedynku o trzecie miejsce zwyciężył Fina Markusa Tapani Sihtolę 5:2.

Szymonowicz w 1/8 finału wygrał ze Spencerem Woodsem (USA) na łopatki, a w ćwierćfinale pokonał przez przewagę techniczną 10:0 Robena Elisa Beena (Norwegia). Nie sprostał w jednak w półfinale Węgrowi Davidowi Lasoncziemu, przegrywając 0:6.

 

W finale Rosjanin Aleksander Komarow zwyciężył Lasoncziego 9:0. W drugim pojedynku o trzecie miejsce Naser Ghasem Alizadeh (Iran) pokonał Temuri Czkauselidze (Gruzja) 15:7.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kołecki jednak zostanie w KSW? Ciekawa propozycja Kawulskiego 

 

Szansy walki o medal brązowy nie wykorzystał klasyk Arsłanbek Salimow (Klub Sportowy Wschód Białystok), przegrywając pojedynek repesażowy w kategorii 63 kg z Hraczą Poghosjanem z Armenii 0:9.

 

W czempionacie globu w stylu klasycznym, wolnym i w rywalizacji kobiet, który zakończy się 7 listopada, bierze udział prawie 620 zawodników i zawodniczek z 58 krajów.

 

To pierwsza tak wielka impreza zapaśnicza w tej kategorii wiekowej od 760 dni, gdyż mistrzostwa nie mogły odbyć się z powodu pandemii Covid-19.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie