Protesty przyniosły efekt! IHF złagodziła przepisy dotyczące strojów w plażowej odmianie

Piłka ręczna
Protesty przyniosły efekt! IHF złagodziła przepisy dotyczące strojów w plażowej odmianie
fot. PAP
Po proteście wielu zawodniczek Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) złagodziła przepisy dotyczące strojów w plażowej odmianie tej konkurencji.

Po proteście wielu zawodniczek Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) złagodziła przepisy dotyczące strojów w plażowej odmianie tej konkurencji. Zrezygnowano z obligatoryjnego kostiumu bikini, dopuszczając krótkie spodenki.

Przeciwko strojom bikini zaprotestowała w lipcu reprezentacja Norwegii, która w mistrzostwach Europy wystąpiła w szortach. Drużyna została za to ukarana grzywną w wysokości 1500 euro. Stanowisko Norweżek poparło wiele zawodniczek z całego świata, a znana piosenkarka pop Pink zaoferowała się zapłacić nałożoną przez IHF karę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mistrzostwa Europy w pływaniu: Polscy pływacy już trenują w Kazaniu

 

Miesiąc temu ministrowie sportu z Danii, Norwegii, Szwecji, Islandii i Finlandii zaapelowali do IHF i innych międzynarodowych federacji o dopuszczenie ubiorów, w których zawodniczki będą się czuły "komfortowo i wygodnie".

 

IHF zaktualizowała przepisy dotyczące ubiorów, ale nadal utrzymano podział ze względu na płeć. Kobietom zaleca się noszenie spodni „o dopasowanym kroju”, podczas gdy męskie spodenki mogą być „niezbyt luźne”.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie