ATP w Paryżu: Porażka Jannika Sinnera świetną informacją dla Huberta Hurkacza

Jannik Sinner przegrał z Carlosem Alcarazem 6:7 (1-7), 5:7 w drugiej rundzie halowego turnieju tenisowego ATP Masters 1000 w Paryżu.

Włoch Jannik Sinner przegrał z Hiszpanem Carlosem Alcarazem 6:7 (1-7), 5:7 w drugiej rundzie halowego turnieju tenisowego ATP Masters 1000 w Paryżu. To oznacza, że rosną szanse Huberta Hurkacza na udział w kończących sezon ATP Finals.

Wcześniej Hurkacz pokonał amerykańskiego kwalifikanta Tommy'ego Paula 7:5, 7:6 (7-4). Kolejnym rywalem rozstawionego z numerem siódmym Polaka będzie w 1/8 finału Niemiec Dominik Koepfer, 58. zawodnik światowego rankingu. Do tej pory nie spotkali się ze sobą w oficjalnym meczu.

Wyniki zawodów w hali Bercy w dużym stopniu zdecydują, czy Hurkacz zagra w kończącym sezon turnieju masters - ATP Finals w Turynie (14-21 listopada), z udziałem ośmiu najlepszych tenisistów roku. Pewni startu we Włoszech są: Serb Novak Djokovic, Rosjanin Daniił Miedwiediew, Grek Stefanos Tsitsipas, Niemiec Alexander Zverev, Rosjanin Andriej Rublow i Włoch Matteo Berrettini.

Do obsadzenia w ATP Finals pozostały dwa miejsca. Siódmą lokatę w rankingu "Race to Turin" zajmuje Norweg Casper Ruud, a na ósmą po środowym zwycięstwie przesunął się Hurkacz, wyprzedzając o 30 punktów Sinnera i Hiszpana Rafaela Nadala, który zakończył sezon z powodu kontuzji.

W Paryżu Ruud już awansował do 1/8 finału. Teoretycznie szansę na grę w Turynie ma jeszcze 11. w tym rankingu Cameron Norrie, który w drugiej rundzie pokonał Amerykanina Reilly'ego Opelkę 6:3, 6:4. Brytyjczyka dzieli od Polaka 90 punktów.