Fortuna Puchar Polski: Wisła Kraków z awansem. GKS Tychy pokonany na własnym boisku

Wisła Kraków awansowała do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski

W meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski Wisła Kraków pokonała na wyjeździe GKS Tychy 3:1. Dwie bramki w tym meczu zdobył Felicio Brown Forbes.

Wisła otworzyła wynik spotkania w 24. minucie. Mateusz Młyński otrzymał piłkę przed polem karnym rywala, a następnie oszukał jednego z defensorów gospodarzy. 20-letni pomocnik popisał się celnym strzałem na dalszy słupek, tym samym wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Ten gol zadziałał na zespół z Tych jak płachta na byka. GKS zaczął dominować na boisku. Mikołaj Biegański zatrzymywał mocne strzały przeciwników. Mimo kilku dobrych akcji ofensywnych podopiecznym Artura Derbina nie udało się doprowadzić do wyrównania przed końcem pierwszej połowy.

Gospodarze na swoje trafienie musieli czekać do 55. minuty. Jeden z obrońców Wisły stracił piłkę na własnej połowie. Futbolówkę przechwycił Łukasz Grzeszczyk, który dryblingiem oszukał golkipera Wisły i doprowadził do wyrównania.

Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry gościom jeszcze raz udało się wyjść na prowadzenie. Tym razem mocnym strzałem popisał się Brown Forbes. Już po dwóch minutach kibice z Krakowa mogli cieszyć się z kolejnego trafienia swoich ulubieńców. Do bramki gospodarzy ponownie trafił napastnik z Kostaryki. Mecz zakończył się zwycięstwem "Białej Gwiazdy" 3:1.

GKS Tychy - Wisła Kraków 1:3 (0:1)
Bramki: Grzeszczyk 55 - Młyński 24, Brown Forbes 74, 76

GKS Tychy: Adrian Odyjewski - Dominik Połap, Nemanja Nedić, Łukasz Sołowiej, Krzysztof Wołkowicz - Kacper Piątek (77. Marcin Kozina),  Sebastian Steblecki (63. Jakub Piątek), Wiktor Żytek (80. Bartosz Biel), Łukasz Grzeszczyk, Kamil Kargulewicz (80. Miłosz Pawlusiński) - Gracjan Jaroch (63. Tomas Malec).

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański - Dawid Szot, Serafin Szota, Maciej Sadlok, Matej Hanousek - Yaw Yeboah, Patryk Plewka, Michal Škvarka (90. Hubert Sobol), Mateusz Młyński (62. Felicio Brown Forbes), Piotr Starzyński (46. Michal Frydrych) - Dor Hugi (87. Krystian Wachowiak)

Żółte kartki: Nedić, Wołkowicz