EBL: PGE Spójnia Stargard zmiażdżona przez Enea Zastal BC Zieloną Górę!

Starcie PGE Spójnia Stargard - Enea Zastal BC Zielona Góra rozpoczęło dziesiąta kolejkę Energa Basket Ligi. Zielonogórzanie okazali się lepsi, wygrywając całe spotkanie 96:53.

Dla zespołu z Zielonej Góry ten mecz był spotkaniem za podwójną stawkę. Dotychczasowy bilans wicemistrzów Polski w Energa Basket Lidze nie zachwycał - zaledwie pięć zwycięstw i aż cztery porażki, co jest rezultatem poniżej wszelkich oczekiwań. Czwartkowy meczmiał być powrotem na dobre tory, z których zielonogórzanie ostatnio zboczyli, i takim powrotem właśnie był.

Podopieczni trenera Oliviera Vidina mało korzystny bilans na krajowym podwórku mogą tłumaczyć zmęczeniem... i walką na drugim froncie, jakim jest liga VTB. W meczu w Stargardzie zmęczenia jednak nie było widać, goście od samego początku mocno walczyli, szczególnie w "pomalowanym". Dobre rozegranie i celne rzuty sprawiły, że już po pierwszej kwarcie przyjezdni prowadzili 25:16. Widać było, że gospodarze chcieli wrócić do gry, ale ich główni strzelcy, m.in. Erick Neal, nie funkcjonowali tak jak zawsze, a zdobywanie kolejnych punktów było coraz cięższym zadaniem. Podopieczni trenera Vidina całkowicie przejęli stery w tym spotkaniu, grając jedne z lepszych zawodów w tym sezonie, i kończąc pierwsza połowę 45:27.

Obraz gry podopiecznych trenera Marka Łukomskiego nie zmienił się w drugiej połowie. Fatalne decyzje, słabe podania, a co ważniejsze, niecelne rzuty zwiększały przewagę zielonogórzan. Wyraźnie nakręceni pierwszą wygraną w lidze VTB goście nie chcieli brać jeńców w tym meczu. Kapitalne zawody rozegrał David Brembly i Tony Meier, którzy zdobyli odpowiednio 15 i 14 punktów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 53:96, co jest jedną z największych różnic punktowych w dotychczas rozegranych spotkaniach Energa Basket Ligi.

W odniesieniu szóstego zwycięstwa w tym sezonie nie pomógł Neal, który w tym meczu zdobył zaledwie 5 punktów. Kosmiczny wynik 39 punktów z meczu z Polskim Cukrem Pszczółką Startem Lublin i jednocześnie rekord rozgrywek koszykarskiej ekstraklasy był jednorazowym występem.

PGE Spójnia Stargard - Enea Zastal BC Zielona Góra 53:96 (16:25, 11:20, 16:20, 10:31)

PGE Spójnia Stargard: Erick Neal 5, Jonas Zahore 4, Kacper Młynarski 7, Daniel Szymkiewicz 7, Justin Gray 11, Jake O'brien 13, Piotr Niedźwiedzki 2, Szymon Szmit 0, Damian Grudziński 0

Enea Zastal: Nemanja Nenadic 13, Tony Meier 14, Branden Frazier 2, Devoe Joseph 11, Dragan Apic 11, Jarosław Zyskowski 2, David Brembly 15, Andy Mazurczak 8, Krzysztof Sulima 8, Konrad Szymański 6, Nikodem Klocek 0