Kontuzja utalentowanego siatkarza! Czeka go przerwa w grze

Siatkówka
Kontuzja utalentowanego siatkarza! Czeka go przerwa w grze
fot. PAP/Andrzej Grygiel
Alessandro Michieletto to jeden z najbardziej utalentowanych siatkarzy młodego pokolenia.

Alessandro Michieletto to największe objawienie tegorocznego sezonu reprezentacyjnego. 19-letni przyjmujący Trentino doznał kontuzji w ligowym meczu z Kioene Padwa.

W środowym meczu 4. kolejki Serie A1 siatkarze Itas Trentino przegrali z Kioene Padwa 2:3 (17:19 w tie-breaku). Nie była to jedyna niepomyślna wiadomość dla kibiców drużyny z Trydentu. Podczas jednej z akcji, przy stanie 19:19 w drugim secie, kontuzji doznał Alessandro Michieletto.

 

Zobacz także: Terminarz i plan transmisji meczów 6. kolejki PlusLigi

 

Jak się okazało, młody przyjmujący skręcił prawą kostkę i musiał opuścić boisko. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań, sztab medyczny Trentino potwierdził skręcenie drugiego stopnia. W tej sytuacji Michieletto czekają dwa tygodnie przerwy.

 

 

Michieletto w tegorocznym sezonie reprezentacyjnym był ważną postacią reprezentacji Włoch, z którą wywalczył mistrzostwo Europy. Pomógł również kadrze juniorskiej w zdobyciu złota mistrzostw świata U–21. Wcześniej dotarł z Itas Trentino do finału Ligi Mistrzów, zakończonego porażką 1:3 z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

 

WYNIKI I TABELA SERIE A1 SIATKARZY

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie