LM tenisistek stołowych: Enea Siarkopol Tarnobrzeg w ćwierćfinale!

W trzecim meczu grupy D Ligi Mistrzyń tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg wygrały w czwartek w Linzu z Saint-Denis US 93 Tennis de Table 3:0. Tarnobrzeżanki wygrywając wszystkie spotkania zajęły pierwsze miejsce i awansowały do ćwierćfinału. W austriackim Linzu z udziałem mistrza Polski w środę oraz w czwartek rozgrywany był turniej fazy grupowej Champions League.

W ostatnim meczu Enea Siarkopol spotkał się z francuskim zespołem Saint-Denis US 93 TT. 17-letnia Prithika Pavade uległa w pierwszym pojedynku zawodniczce KTS Fu Yu. Jednak rywalizacja, szczególnie w dwóch pierwszych setach, była zacięta i wyrównana. Pavade potrafiła skutecznie zaskoczyć tarnobrzeżankę.

W drugiej odsłonie meczu zdecydowanie i wyraźnie zwyciężyła Han Ying. Podopieczna Zbigniewa Nęcka dominowała; jej rywalka w dwóch setach zdobyło po jednym punkcie. Ostatni pojedynek wygrała Yang Xiaoxin. Potyczka z Leili Mostafavi trwała trzy sety.

Enea Siarkopol triumfowała w LM w sezonie 2018/19. Rok wcześniej zajęła trzecią pozycję. Z kolei w sezonach 2015/16 oraz 2016/17 była druga.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – Saint-Denis US 93 Tennis de Table 3:0

Fu Yu – Prithika Pavade 3:1 (9:11, 12:10, 11:7, 11:1)
Han Ying – Camile Lutz 3:0 (11:3, 11:1, 11:1)
Yang Xiaoxin – Leili Mostafavi 3:0 (11:5, 11:5, 14:12).