EBL: Asseco Arka lepsza od Kinga

Asseco Arka lepsza od Kinga.

Asseco Arka Gdynia wygrała z niepokonanym w październiku Kingiem Szczecin 89:65 w piątkowym meczu Energa Basket Ligi.

Gospodarze świetnie weszli w to spotkanie - dzięki trafieniom Dominika Wilczka i Jacobi Boykinsa było już 7:2. Po późniejszych trójkach Bartłomieja Wołoszyna i Filipa Dylewicza przewaga wzrosła do 10 punktów. Po chwili kolejny rzut z dystansu dołożył Anthony Durham! King miał ogromny problem ze swoją ofensywą, a Asseco Arka po 10 minutach prowadziła aż 23:7. Akcje Filipa Matczaka i Stacy’ego Davisa pozwalały przyjezdnym na odrabianie strat - po kolejnym rzucie Amerykanina różnica wynosiła już tylko sześć punktów. Po chwili Novak Musić sam zdobył sześć punktów i szybko ją ponownie powiększał. Davis zanotował kolejny zryw, co pozwalało ekipie trenera Arkadiusza Miłoszewskiego na utrzymanie się w grze. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:35.

Od początku trzeciej kwarty obie drużyny nie prezentowały się najlepiej w ataku. To była jednak sytuacja, która sprzyjała gospodarzom, gdyż ciągle utrzymywali przewagę. Dzięki trafieniu Jacobi Boykinsa wynosiła ona już 10 punktów. Trójki Dominika Wilczka sprawiły, że po 30 minutach było 59:47. W kolejnej części spotkania trafienia Wilczka i Boguckiego jeszcze bardziej powiększyły różnicę. W pewnym momencie po dobitce Duthama wzrosła ona aż do 21 punktów. Tego King nie był już w stanie odrobić. Ostatecznie Asseco Arka zwyciężyła 89:65.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Dominik Wilczek, który rzucił 20 punktów. W ekipie gości wyróżniał się Filip Matczak z 17 punktami, 5 zbiórkami i 2 asystami.

Asseco Arka Gdynia - King Szczecin 89:65 (23:7, 17:28, 19:12, 30:18)

Asseco Arka Gdynia: Dominik Wilczek 20, Jacobi Boykins 13, Novak Music 12, Anthony Durham 12, Adam Hrycaniuk 9, Bartłomiej Wołoszyn 7, Adrian Bogucki 6, Filip Dylewicz 3, Nikola Miskovic 3, Olaf Perzanowski 2, Piotr Lis 2, Wojciech Tomaszewski 0.

King Szczecin: Filip Matczak 17, Stacey Davis 16, Sherron Dorsey-Walker 11, Paweł Kikowski 8, Kacper Borowski 6, Jakub Schenk 5, Djoko Salic 2, Michał Kroczak 0, Mateusz Bartosz 0.

Asseco Arka Gdynia - King Szczecin 89:65. Skrót meczu