PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn pokonał beniaminka

LUK Lublin – Indykpol AZS Olsztyn 2:3.

W pierwszym meczu 6. kolejki PlusLigi LUK Lublin przegrał z Indykpolem AZS Olsztyn 2:3. Siatkarze prowadzeni przez trenera Marco Bonittę odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu.

Wyrównana walka w pierwszym secie trwała do stanu 19:19, ale końcówkę rozegrali po swojej myśli lublinianie. Atak i blok Wojciecha Włodarczyka, błąd rywali i zrobiło się 22:19. Atak Bartosza Filipiaka, as serwisowy Igora Gnieckiego wyprowadziły gospodarzy na piłkę setową (24:20). Brakujący punkt przyniósł skuteczny atak Włodarczyka (25:21).

Drugą odsłonę efektownie rozpoczęli siatkarze Indykpolu AZS (2:9). Gospodarze próbowali gonić wynik, w końcówce byli nawet blisko (18:20), ale skuteczni w ofensywie rywale utrzymali przewagę. Ostatnie punkty w secie przyniosły im błędy lublinian (20:25).

W trzecim secie obie ekipy toczyły wyrównaną walkę do stanu 16:16, później poszła punktowa seria olsztynian, zwieńczona atakiem Taylora Averilla (16:19). Od tego momentu goście mieli zaliczkę, którą utrzymali do końca. Atak Toreya DeFalco i blok Averilla skończyły ostatnie akcje tej części meczu (21:25).

Olsztynianie wygrali dwie pierwsze akcje kolejnej partii, gospodarze nie zamierzali jednak składać broni. Znów oglądaliśmy walkę punkt za punkt, tym razem jednak w końcówce przeważali lublinianie. Od stanu 15:15 dyktowali warunki i wygrali 25:20. As serwisowy Bartosza Filipiaka zamknął seta i zaprosił obie ekipy do tie-breaka.

W decydującej odsłonie, przy zmianie stron punkt zaliczki mieli siatkarze z Olsztyna (7:8). Gospodarze walczyli do końca, jeszcze przy stanie 12:13 mieli punktowy kontakt, ale dwa skuteczne ataki Karola Butryna rozstrzygnęły seta (12:15) i całe spotkanie.

Skrót meczu LUK Lublin – Indykpol AZS Olsztyn:

Najwięcej punktów: Wojciech Włodarczyk (24), Jakub Wachnik (15), Bartosz Filipiak (15) – LUK; Torey DeFalco (27), Karol Butryn (22) – Indykpol AZS. MVP: Torey DeFalco (23/47 = 49% skuteczności w ataku + 3 asy serwisowe + 1 punktowy blok).

LUK Lublin – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:21, 20:25, 21:25, 25:20, 12:15)

LUK: Jan Nowakowski, Jakub Wachnik, Bartosz Filipiak, Wojciech Sobala, Igor Gniecki, Wojciech Włodarczyk – Dustin Watten (libero) oraz Szymon Romać, Grzegorz Pająk, Jakub Peszko. Trener: Dariusz Daszkiewicz.
Indykpol AZS: Jan Firlej, Robbert Andringa, Torey DeFalco, Taylor Averill, Mateusz Poręba, Karol Butryn – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Meisam Salehi, Jan Król, Szymon Jakubiszak. Trener: Marco Bonitta.

Wyniki, terminarz i plan transmisji 6. kolejki PlusLigi:

2021-11-05: LUK Lublin – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:21, 20:25, 21:25, 25:20, 12:15)

2021-11-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-06: Cuprum Lubin – GKS Katowice (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-06: Cerrad Enea Czarni Radom – Aluron CMC Warta Zawiercie (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-07: Projekt Warszawa – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-07: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-07: Stal Nysa – MKS Ślepsk Malow Suwałki (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).