Serie A: Szymon Żurkowski z kolejnym golem dla Empoli (WIDEO)

Szymon Żurkowski zdobył bramkę dla Empoli, a jego zespół zremisował u siebie z Genoą 2:2 w meczu 12. kolejki włoskiej ekstraklasy.

Szymon Żurkowski zdobył bramkę dla Empoli, a jego zespół zremisował u siebie z Genoą 2:2 w meczu 12. kolejki włoskiej ekstraklasy. Polski piłkarz zanotował także asystę przy trafieniu Federico Di Francesco.

To drugi gol Żurkowskiego w obecnym sezonie.

24-latek wyrasta na prawdziwego jokera. W poprzedniej kolejce wchodząc z ławki zdobył gola dającego wygraną z Sasssuolo 2:1. Tym razem na boisku pojawił się w 59. minucie i już w 62. miał udział przy trafieniu Di Francesco na 1:1.

Żurkowski dał swojej drużynie prowadzenie 2:1 w 74. minucie pięknym strzałem z dystansu. Goście zdołali jednak wywalczyć punkt. W 89. minucie wyrównał Flavio Bianchi.

Pierwszą bramkę dla Genoi w 13. minucie z rzutu karnego zdobył Domenico Criscito.

W tabeli Empoli przesunęło się na ósme miejsce.

Pozostałe spotkania 12. kolejki zaplanowano na sobotę i niedzielę. Szlagierowo zapowiadają się derby Mediolanu AC Milan - Inter, czyli mecz obecnie drugiej w tabeli drużyny z trzecią, broniącą tytułu. Lider Napoli Piotra Zielińskiego podejmie natomiast Veronę.