Tauron Liga: Siatkarki Chemika wygrały w hicie kolejki

Radomka – Chemik 1:3.

W meczu inaugurującym 7. kolejkę Tauron Ligi E.Leclerc Moya Radomka Radom przegrała z Grupa Azoty Chemikiem Police 1:3. Starcie trzeciej z drugą drużyną w ligowej tabeli zapowiadano jako hit tej serii spotkań. Mimo ambitnej postawy gospodyń, mistrzynie Polski wywiozły z Radomia komplet punktów.

Siatkarki Chemika zaczęły budować przewagę w środkowej części premierowej partii (9:12, 11:16). Były skuteczniejsze w ataku, lepiej punktowały blokiem i w końcówce kontrolowały sytuację. Marlena Kowalewska wywalczyła piłkę setową (19:24), a atak Martyny Łukasik po bloku rywalek zamknął tę część meczu (20:25).

Druga odsłona rozpoczęła się po myśli policzanek (2:5), ale gra szybko się wyrównała i na przestrzeni seta wynik oscylował wokół remisu. Tak było do stanu 21:21, a kluczowe punkty zapisały na swym koncie skuteczne w ofensywie siatkarki Radomki. Najpierw wygrały trzy kolejne akcje i uzyskały przewagę 23:21. Jeszcze zdołała odpowiedzieć Jovana Brakocevic-Canzian, ale gospodynie rozstrzygnęły seta na swą korzyść po atakach Katarzyny Zaroślińskiej-Król i Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej (25:22).

Set numer trzy rozpoczął się od mocnego uderzenia policzanek (0:6), które przegrały... cztery kolejne akcje. To był jednak chwilowy przestój policzanek, które lepiej prezentowały się w przyjęciu, dobrze grały blokiem i zagrywką. Wykorzystały też błędy rywalek. W efekcie utrzymywały kilkupunktowy dystans (8:12, 11:16, 14:20). Pomyłka rywalek dała im piłkę setową, a atak Bojany Milenković ustalił wynik na 20:25.

Początek czwartego seta był podobny do poprzedniego – siatkarki Chemika błyskawicznie uzyskały wyraźną przewagę (1:6). Znów to policzanki nadawały ton wydarzeniom na boisku, pewnie zmierzając po zwycięstwo (8:11, 14:19). Końcówka bez większych emocji. Agnieszka Kąkolewska wywalczyła piłkę meczową (18:24), a błąd rywalek dał brakujący punkt (19:25).

Skrót meczu Radomka – Chemik:

Najwięcej punktów: Katarzyna Zaroślińska-Król (19), Alexandra Lazić (17) – Radomka; Agnieszka Kąkolewska (19), Jovana Brakocevic-Canzian (15), Bojana Milenković (15), Martyna Łukasik (14) – Chemik. Mocną bronią policzanek był blok (6–20! 8 punktów Kąkolewska). MVP: Bojana Milenković (11/19 = 58% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 3 punktowe bloki).

Dzięki temu zwycięstwu Grupa Azoty Chemik Police jest liderem tabeli Tauron Ligi i o dwa oczka wyprzedza ekipę Developres Bella Dolina Rzeszów, która swoje spotkanie 7. kolejki – z UNI Opole – rozegra w sobotę.

Radomka: Aleksandra Wójcik, Freya Aelbrecht, Kaisa Alanko, Alexandra Lazić, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Katarzyna Zaroślińska-Król – Agata Witkowska (libero) oraz Renata Biała, Srna Marković, Aleksandra Szczepańska, Kornelia Moskwa. Trener: Riccardo Marchesi.
Chemik: Marlena Kowalewska, Martyna Łukasik, Agnieszka Kąkolewska, Jovana Brakocevic-Canzian, Bojana Milenković, Iga Wasilewska – Maria Stenzel (libero) oraz Aleksandra Lipska, Martyna Czyrniańska, Marta Pol. Trener: Jacek Nawrocki.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 7. kolejki Tauron Ligi:

2021-11-05: E.Leclerc Moya Radomka Radom – Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (20:25, 25:22, 20:25, 19:25)
2021-11-06: ŁKS Commercecon Łódź – Joker Świecie (sobota, godzina 17.00)
2021-11-06: Developres Bella Dolina Rzeszów – UNI Opole (sobota, godzina 19.00; transmisja – Polsat Box Go)
2021-11-07: Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – #VolleyWrocław (niedziela, godzina 12.30; transmisja – Polsat Box Go)
2021-11-08: BKS Bostik Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-08: Energa MKS Kalisz – IŁ Capital Legionovia Legionowo (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).