Adam Wieczorek zawodnikiem FEN! Zadebiutuje na najbliższej gali

Sporty walki
Adam Wieczorek zawodnikiem FEN! Zadebiutuje na najbliższej gali
Fot. UFC
Adam Wieczorek zawodnikiem FEN! Zadebiutuje na najbliższej gali.

Adam Wieczorek (10-2, 3 KO, 6 SUB) wystąpi na zbliżającej się gali FEN 37. Były zawodnik UFC zmierzy się z Szymonem Bajorem (22-9, 10 KO, 9 SUB), a stawką pojedynku będzie pas tymczasowego mistrza w kategorii ciężkiej. "Siwy" zastąpi Michała Andryszaka, który musiał wycofać się z walki z powodów osobistych.

Pojedynek odbędzie się 27 listopada we wrocławskiej Hali Orbita. Ponadto na gali zobaczymy m.in. Mateusza Rębeckiego, Dominika Zadorę i Cezarego Oleksiejczuka. 

 

Pierwotnie przeciwnikiem Bajora miał być Andryszak. Kilka tygodni przed wydarzeniem okazało się, że "Longer" nie wystąpi na gali. Organizacja musiała znaleźć zastępstwo. Wybór padł na zawodnika z Chorzowa. 

 

ZOBACZ TAKŻE: UFC 268: Gdzie obejrzeć transmisję? 

 

 

Wieczorek to jeden z najlepszych zawodników królewskiej dywizji w Polsce. W latach 2017-2018 stoczył trzy walki w UFC. Pod szyldem największej organizacji MMA na świecie 29-latek odniósł dwa zwycięstwa i poniósł jedną porażkę. Od trzech lat "Siwy" pozostawał nieaktywny. Wszystko przez problemy z prawem, w wyniku których przebywał w areszcie przez niemal dwa lata. W tym czasie wygasła jego umowa z UFC. 

 

Bajor ma na swoim koncie dwa zwycięstwa z rzędu. Dla zawodnika z Rzeszowa będzie to drugie podejście do mistrzowskiego tytułu. Na FEN 28 przegrał przez nokaut z aktualnym regularnym mistrzem organizacji Olim Thompsonem. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie