ATP w Paryżu: Hubert Hurkacz - Novak Djokovic. Relacja i wynik na żywo

W sobotę Hubert Hurkacz zmierzy się z liderem światowego rankingu Serbem Novakiem Djokovicem w półfinale turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Wrocławianin dzień wcześniej zapewnił sobie awans do kończących sezon zawodów ATP Finals w Turynie.

Będzie to trzeci pojedynek Hurkacz - Djokovic. Dwa poprzednie, w 2019 roku we French Open oraz w Wimbledonie, wygrał Serb.

Przed Hurkaczem bardzo trudne zadanie, ale jeśli temu podoła, zostanie trzecim polskim tenisistą w finale halowego turnieju w stolicy Francji. W 1982 roku, jeszcze w Stade Pierre de Coubertin, triumfował Wojciech Fibak, a w 2012 roku w hali Bercy Jerzy Janowicz przegrał w finale z Hiszpanem Davidem Ferrerem.

Hurkacz na razie cieszy się z awansu do turnieju masters - ATP Finals, który wywalczył po zwycięstwie w ćwierćfinale w Paryżu nad Australijczykiem Jamesem Duckworthem 6:2, 6:7 (4-7), 7:5.

"To niesamowite uczucie. Gdy dorastałem jako dziecko, oglądałem tych wszystkich najlepszych facetów grających w finałach. To jest inspirujące. Teraz, będąc wśród nich, czuję się wyjątkowo, ponieważ jest tylko osiem miejsc, więc niełatwo się tam dostać" - podkreślił Hurkacz.

Do ATP Finals w Turynie (14-21 listopada), obok Hurkacza i Djokovica, zakwalifikowali się: Rosjanin Daniił Miedwiediew, Grek Stefanos Tsitsipas, Niemiec Alexander Zverev, Rosjanin Andriej Rublow, Włoch Matteo Berrettini i Norweg Casper Ruud.

Dotychczas jedynym Polakiem, który wystąpił w turnieju tej rangi w singlu był Wojciech Fibak. W 1976 roku w Houston dotarł do finału, który w pięciu setach przegrał z Hiszpanem Manuelem Orantesem.

Relacja na żywo z meczu Hubert Hurkacz - Novak Djokovic od 14:00 na Polsatsport.pl. Transmisja spotkania w Polsacie Sport.