PlusLiga: Wyjazdowe zwycięstwo Jurajskich Rycerzy

Aluron CMC Warta Zawiercie z kolejnym zwycięstwem.

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom przegrali 0:3 z Aluron CMC Wartą Zawiercie w spotkaniu 6. kolejki PlusLigi. Jurajscy Rycerze pojechali do Radomia w roli faworytów i pewnie wywalczyli trzy punkty.

Po obiejcującym początku radomian, gra się wyrównała i siatkarze z Zawiercia zaczęli przejmować inicjatywę. Od stanu 11:10 wygrali cztery kolejne akcje i zaczęli budować przewagę. Utrzymali ją w końcówce – skuteczny atak Dawida Konarskiego przyniósł piłkę setową (20:24), a wynik ustalił serwis gospodarzy w siatkę (21:25).

W drugiej odsłonie podobnie – dobry początek ekipy Jakuba Bednaruka (8:6), a później inicjatywa po stronie gości. Tym razem jednak radomianie byli w grze niemal do końca (20:22). Trzy kolejne punkty zapisali na swym koncie Jurajscy Rycerze. Ważną piłkę skończył Konarski, podwójny blok (mocna broń gości w tym secie) zatrzymał atak rywali, a partię zakończył błąd rozegrania w ekipie radomian (20:25).

Set numer trzy nie zmienił obrazu gry. W środkowej części przyjezdni mieli już wyraźną przewagę (6:11, 11:17) i spotkanie niechybnie zmierzało do szczęśliwego dla nich końca. Piłkę setową wywalczył Konarski, obijając blok rywali. Po chwili brakujący punkt dał zawiercianom przestrzelony atak rywali (19:25).

Najwięcej punktów: Paweł Rusin (13), Daniel Gąsior (12) – Czarni; Dawid Konarski (14), Uros Kovacevic (14), Facundo Conte (13) – Aluron. MVP: Facundo Conte (12/19 = 63% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy).

Drużyna z Zawiercia odniosła piąte zwycięstwo w obecnym sezonie. Cerrad Enea Czarni wygrali dwa ostatnie mecze, ale tym razem nie wywalczyli nawet seta. Trener Bednaruk miał ograniczone pole manewru, bo trzech zawodników nie mogło zagrać z powodu przeziębienia.

Cerrad Enea Czarni Radom – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (21:25, 20:25, 19:25)

Czarni: Aleksander Berger, Bartłomiej Lemański, Daniel Gąsior, Paweł Rusin, Michael Parkinson, Michał Kędzierski – Mateusz Masłowski (libero) oraz Wiktor Nowak, Bartosz Firszt. Trener: Jakub Bednaruk.
Aluron: Patryk Niemiec, Miguel Tavares Rodrigues, Uros Kovacevic, Miłosz Zniszczoł, Dawid Konarski, Facundo Conte – Michał Żurek (libero) oraz Dominik Depowski, Piotr Orczyk. Trener: Igor Kolakovic.

Wyniki, terminarz i plan transmisji 6. kolejki PlusLigi:

2021-11-05: LUK Lublin – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:21, 20:25, 21:25, 25:20, 12:15)

2021-11-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia 3:1 (17:25, 25:15, 25:18, 25:19)

2021-11-06: Cuprum Lubin – GKS Katowice 3:1 (25:27, 25:20, 25:19, 25:19)

2021-11-06: Cerrad Enea Czarni Radom – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (21:25, 20:25, 19:25)
2021-11-07: Projekt Warszawa – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-07: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-07: Stal Nysa – MKS Ślepsk Malow Suwałki (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).