Jelena Blagojević: Moim marzeniem jest praca w roli trenera

Siatkówka
Jelena Blagojević: Moim marzeniem jest praca w roli trenera
fot. PAP/Krzysztof Świderski
Trener Developresu Stéphane Antiga obserwuje akcję z udziałem Jeleny Blagojević.

– Moim marzeniem jest, by po skończeniu profesjonalnego grania, pozostać w siatkówce jako trener – przyznała Jelena Blagojević. Serbska siatkarka zaznaczyła jednak, że chciałaby jeszcze trochę pograć i w roli zawodniczki zdobyć złoty medal mistrzostw Polski z Developresem Bella Dolina Rzeszów.

– Moim marzeniem jest, by po skończeniu profesjonalnego grania, pozostać w siatkówce jako trener. Czy zastąpię trenera Stéphane'a? Nie wiem. Boję się powiedzieć, bo pewnie trener będzie to oglądał – zażartowała siatkarka, przyznając, że chciałaby w przyszłości poprowadzić zespół z ekstraklasy.

 

Zobacz także: Wszystkie mecze Tauron Ligi w serwisie Polsat Box Go

 

Blagojević ukończyła już studia trenerskie, a na odprawach wymienia opinie z trenerem Stephane Antigą.

 

– Z trenerem rozmawiam po włosku, ale w ostatnim roku czasami również po polsku. Jestem tu pięć lat i czuję się jak w domu i jestem akceptowana jako rzeszowianka. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Chcę jeszcze trochę pograć, pomóc dziewczynom na boisku i trenerowi, jeśli będzie tego potrzebował – powiedziała Blagojević.

 

Jak przyznała, jej dotychczasowe marzenia związane z siatkówką się spełniały. Z reprezentacją Serbii dwukrotnie wywalczyła złoto mistrzostw Europy (2017, 2019) oraz brązowy medal igrzysk Tokio 2020.

 

– Marzyłam o tym, żeby grać w kadrze i żeby pojechać na igrzyska olimpijskie. Wszystko się spełniło, bo już prawie dziesięć lat jestem z kadrą, a na igrzyskach wystąpiłam dwa razy – przyznała.

 

W Developresie doświadczona przyjmująca występuje od 2017 roku, jest kapitanem drużyny. Wcześniej grała przez sezon w Chemiku Police, z którym wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski. Przyznała, że marzy o takim samym sukcesie z klubem z Rzeszowa.

 

– Miałam okazję wygrywać, przegrywać i nauczyć się wielu rzeczy, które przydały mi się w życiu. Marzę jeszcze o złocie z Developresem, bo nam tego brakuje – dodała Blagojević.

 

Cała rozmowa Bożeny Pieczko z Jeleną Blagojević w załączonym materiale wideo:


 

Developres Bella Dolina Rzeszów jest obecnie liderem tabeli Tauron Ligi. W siedmiu ligowych meczów ekipa z Podkarpacia nie poniosła jeszcze porażki i wywalczyła 19 punktów. W sobotę wygrała we własnej hali z UNI Opole 3:1.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie