Michal Doleżal przedłuży kontrakt? Trener skoczków zabrał głos

Zimowe
Michal Doleżal przedłuży kontrakt? Trener skoczków zabrał głos
fot. PAP
Michal Doleżal

Michal Doleżal, który jest trenerem polskich skoczków od początku sezonu 2019/2020, pozostanie na stanowisku do końca sezonu olimpijskiego. Jaka dalsza przyszłość czeka szkoleniowca? Sam Doleżał zabrał głos w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Zbliżający się sezon będzie już trzecim dla Doleżala jako pierwszego trenera polskiej kadry. Czech wcześniej był asystentem Stefana Horngachera, a po jego odejściu przejął stery w reprezentacji Polski. Pod jego wodzą Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i cała drużyna, kontynuowali pasmo sukcesów.

 

ZOBACZ TAKŻE: MP w skokach na igelicie. Tytuły dla Piotra Żyły i Kamili Karpiel

 

- Zawsze będzie niedosyt. Są detale do poprawy i mamy to już w głowie. Mam nadzieję, że jeżeli to utrzymamy możemy się cieszyć minimum tak jak w tym sezonie - mówił Doleżal po ostatnim konkursie poprzedniego sezonu Pucharu Świata w Planicy.

 

Czeski trener ma podpisany z Polskim Związkiem Narciarskim kontrakt do końca sezonu 2021/2022. Czy przedłuży umowę? Doleżal został o to zapytany przez dziennikarzy WP Sportowe Fakty.

 

- Na temat dalszej współpracy rozmawialiśmy już w Planicy na koniec poprzedniego sezonu. Wstępnie uzgodniliśmy warunki dalszej współpracy. Teraz mamy przed sobą olimpijski sezon i nie jest to czas na przedłużanie umów. Są jednak szanse na to, że w kolejnych sezonach także będę trenerem polskich skoczków - powiedział Doleżal.

 

Inauguracja Pucharu Świata 2021/2022 będzie miała miejsce w Niżnym Tagile (19-21 listopada). Sezon ma zakończyć się 27 marca 2022 roku na Letalnicy w słoweńskiej Planicy. Najważniejszą imprezą sezonu będą igrzyska olimpijskie, które w dniach 4-20 lutego odbędą się w Pekinie.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie