PKO BP Ekstraklasa: Kolejne ligowe zwycięstwo Radomiaka

Radomiak Radom pokonał u siebie Górnika Zabrze 1:0 w meczu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gola na wagę zwycięstwa dla gospodarzy zdobył Damian Abramowicz.

Po niemrawym początku meczu pierwsi pozbierali się zawodnicy Górnika i kilka razy zaniepokoili Filipa Majchrowskiego. Najlepszą okazję zmarnował Hiszpan Jesus Jimenez. Potem do głosu doszli radomianie. Efektem ich przewagi był gol zdobyty w 25. minucie - po dośrodkowaniu z prawej strony zagrał głową Portugalczyk Luis Machado, a Dawid Abramowicz strzelił nie do obrony. Radomianie uzyskali później dużą przewagę, a goście chwilami nie potrafili przekroczyć połowy boiska.

Po zmianie stron zaatakowali zabrzanie i kilka razy zagrozili bramce Majchrowskiego. Potem gra się wyrównała, a nawet bliższy podwyższenia wyniku byli podopieczni trenera Dariusza Banasika.

W końcówce zrobiło się nerwowo. Górnik ostro nacierał, ale Majchrowski był na posterunku.

Radomiak Radom - Górnik Zabrze 1:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Dawid Abramowicz (25).

Żółta kartka - Radomiak Radom: Damian Jakubik. Górnik Zabrze: Robert Dadok.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów: 4 444.

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Leandro (82. Rhuan da Silveira Castro), Michał Kaput, Filipe Nascimento, Luis Machado (70. Artur Bogusz) - Karol Angielski (88. Mario Rondon), Maurides (70. Meik Karwot).

Górnik Zabrze: Grzegorz Sandomierski - Adrian Gryszkiewicz, Rafał Janicki, Przemysław Wiśniewski (86. Filip Bainovic) - Erik Janza (90+1. Mateusz Cholewiak), Alasana Manneh, Krzysztof Kubica (46. Norbert Wojtuszek), Robert Dadok (46. Dariusz Pawłowski), Bartosz Nowak (64. Vamara Sanogo) - Lukas Podolski, Jesus Jimenez.