PlusLiga: Emocje tylko w pierwszym secie. Siatkarze Cuprum wygrali z GKS

W meczu 6. kolejki PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin wygrali z GKS Katowice 3:1. Borykający się ostatnio z problemami zdrowotnymi katowiczanie nie byli jeszcze w pełnej dyspozycji – po wygraniu pierwszego, emocjonującego seta, w kolejnych ustępowali gospodarzom.

Premierowa partia przyniosła wyrównaną rywalizację obu ekip. Wynik długo oscylował wokół remisu, ale w końcówce przewagę uzyskali siatkarze Cuprum. Gdy po skutecznym ataku Remigiusza Kapicy gospodarze mieli piłkę setową przy stanie 24:21, wydawało się, że GKS nie zdoła już odwrócić losów tej partii. Tymczasem końcówka przyniosła ogromne emocje. Katowiczanie odrobili straty i doprowadzili do rywalizacji na przewagi (24:24). W niej gospodarze już cieszyli się ze zwycięstwa po punktowym bloku, ale weryfikacja pokazała dotknięcie siatki. Kilka chwil później blok dał wygraną ekipie GKS (25:27).

W drugim secie wyrównana walka trwała do stanu 11:11. Później poszła punktowa seria lubinian (15:11), po której przejęli inicjatywę (20:14). Goście nie rezygnowali, zmniejszyli punktową różnicę (21:19), ale atak Wojciecha Ferensa i punktowy blok dały Cuprum decydujące punkty (25:20).

Gospodarze efektownie rozpoczęli trzecią odsłonę (7:2). Katowiczanie nie rezygnowali, próbowali odrobić straty, udawało się im jednak tylko zmniejszyć straty do dwóch oczek (11:9, 16:14). Końcówka pod kontrolą Cuprum. Atak Ferensa dał piłkę setową (24:18), a Dawid Gunia ustalił wynik tej części meczu na 25:19.

Set numer cztery to znów mocne otwarcie Cuprum (4:0, 8:1). To właściwie ustawiło tę partię, po siatkarze z Katowic, wracający do dyspozycji po kłopotach zdrowotnych, nie byli już w stanie nawiązać wyrównanej walki. Gospodarze utrzymywali punktowy dystans i zmierzali po wygraną. Atak Ferensa z lewego skrzydła przyniósł piłkę meczową, a chwilę później Remigiusz Kapica zaserwował w linię dziewiątego metra (25:19).

Najwięcej punktów: Wojciech Ferens (21), Remigiusz Kapica (17), Marcin Waliński (15), Florian Krage (13) – Cuprum, Jakub Jarosz (24), Jakub Szymański (14) – GKS. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku (62%–47%). MVP: Wojciech Ferens (17/23 = 74% skuteczności w ataku + 2 asy serwisowe + 2 bloki).

Siatkarze Cuprum odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie, mają na koncie siedem punktów i wyprzedzili w tabeli ekipę GKS. Siatkarze z Katowic po dwóch wygranych na początku sezonu, ponieśli czwartą porażkę z rzędu. Muszą teraz powrócić do optymalnej formy po problemach z koronawirusem i urazami. W kadrze zabrakło jeszcze Tomasa Rousseaux.

Cuprum Lubin – GKS Katowice 3:1 (25:27, 25:20, 25:19, 25:19)

Cuprum: Dawid Gunia, Masahiro Sekita, Marcin Waliński, Florian Krage, Remigiusz Kapica, Wojciech Ferens – Kamil Szymura (libero) oraz Kamil Maruszczyk, Przemysław Stępień, Maciej Sas (libero). Trener: Paweł Rusek.
GKS: Piotr Hain, Jakub Jarosz, Gonzalo Quiroga, Marcin Kania, Micah Ma'a, Jakub Szymański – Bartosz Mariański (libero) oraz Damian Domagała, Damian Kogut, Jakub Nowosielski, Jakub Lewandowski, Dawid Ogórek (libero). Trener: Grzegorz Słaby.

Wyniki, terminarz i plan transmisji 6. kolejki PlusLigi:

2021-11-05: LUK Lublin – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:21, 20:25, 21:25, 25:20, 12:15)

2021-11-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia 3:1 (17:25, 25:15, 25:18, 25:19)
2021-11-06: Cuprum Lubin – GKS Katowice 3:1 (25:27, 25:20, 25:19, 25:19)
2021-11-06: Cerrad Enea Czarni Radom – Aluron CMC Warta Zawiercie (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-07: Projekt Warszawa – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-07: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-07: Stal Nysa – MKS Ślepsk Malow Suwałki (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).