PlusLiga: ZAKSA pewnie ograła Asseco Resovię!

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała z Asseco Resovią 3:1 w spotkaniu 6. kolejki PlusLigi. Goście pewnie wygrali premierową partię, ale w kolejnych setach górą byli siatkarze ZAKSY, którzy pozostają jedyną niepokonaną drużyną w lidze.

Rzeszowianie rozpoczęli to spotkanie ze sporym animuszem i szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi (5:9). ZAKSA próbowała odrobić straty, złapali punktowy kontakt (10:11), ale skuteczni w ataku goście utrzymywali zaliczkę. W końcówce Asseco Resovia znów odskoczyła rywalom (16:22). Pomyłka Kamila Semeniuka w ataku przyniosła gościom piłkę setową, a brakujący punkt wywalczył Jakub Kochanowski (17:25).

Podrażnieni kędzierzynianie w drugim secie zabrali się do roboty i role się odwróciły. Tym razem to gospodarze mieli wyraźną przewagę, byli skuteczniejsi w ataku i w środkowej części uzyskali wyraźną przewagę (16:11). W końcówce wręcz dominowali na parkiecie. Punktowy blok Semeniuka oznaczał piłkę setową, a po chwili Łukasz Kaczmarek asem serwisowym ustalił wynik na 25:15.

Trzeci set również nie przyniósł wielkich emocji i miał scenariusz podobny do poprzedniego. ZAKSA od początku prezentowała moc w ofensywie, odskoczyła na kilka oczek (10:6) i utrzymywała przewagę. Po asie Semeniuka prowadzili 22:16, rzeszowianie wygrali dwie kolejne akcje, ale ostatnie słowa należały do gospodarzy. Atak Norberta Hubera, wygrana walka na siatce przez Krzysztofa Rejno i uderzenie Aleksandra Śliwki z sytuacyjnej piłki dały im ostatnie punkty (25:18).

Czwarta partia również toczyła się przy przewadze kędzierzynian. Tym razem jednak, w środkowej części seta siatkarze Asseco Resovii zdołali odrobić straty (14:14). Gospodarze odbudowali jednak przewagę, a rzeszowianie w kluczowych akcjach popełniali błędy, również w polu zagrywki. W końcówce goście nie byli już w stanie zatrzymać rozpędzonej ZAKSY. As serwisowy Hubera przyniósł piłkę meczową, a atak Kaczmarka zamknął to spotkanie (25:19).

Grupa Azoty ZAKSA – Asseco Resovia. Skrót meczu:

Najwięcej punktów: Łukasz Kaczmarek (21), Kamil Semeniuk (14), Norbert Huber (10) – ZAKSA; Maciej Muzaj (16), Klemen Cebulj (12) – Asseco Resovia. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku, lepiej też punktowali zagrywką (6–2). MVP: Marcin Janusz.

ZAKSA: Krzysztof Rejno, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, Norbert Huber, Marcin Janusz, Aleksander Śliwka – Erik Shoji (libero) oraz Bartłomiej Kluth. Trener: Gheorghe Cretu.
Resovia: Sam Deroo, Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Klemen Cebulj, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Jakub Bucki, Paweł Woicki, Timo Tammemaa. Trener: Alberto Giuliani.

Wyniki, terminarz i plan transmisji 6. kolejki PlusLigi:

2021-11-05: LUK Lublin – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:21, 20:25, 21:25, 25:20, 12:15)

2021-11-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia 3:1 (17:25, 25:15, 25:18, 25:19)
2021-11-06: Cuprum Lubin – GKS Katowice (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-06: Cerrad Enea Czarni Radom – Aluron CMC Warta Zawiercie (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-07: Projekt Warszawa – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-07: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-07: Stal Nysa – MKS Ślepsk Malow Suwałki (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).