Ligue 1: PSG wygrało z Bordeaux. Popis Neymara i Mbappe

Neymar strzelił dwa gole drużynie z Bordeaux

Piłkarze Paris Saint-Germain odnieśli w sobotę 11. zwycięstwo w 13 meczach obecnego sezonu francuskiej ekstraklasy i wyraźnie prowadzą w tabeli. Tym razem wygrali na wyjeździe z Girondins Bordeaux 3:2.

Mecz miał znacznie mniej zacięty przebieg, niż wskazuje na to wynik końcowy. Po nieco ponad godzinie gry PSG prowadziło już 3:0.

W pierwszej połowie z dwóch bramek cieszył się Neymar. Brazylijczyk na listę strzelców wpisał się w 26. i 43. W obu przypadkach asystował mu Kylian Mbappe. Francuski gwiazdor do siatki trafił natomiast w 63. minucie.

Ambitnie grającym gospodarzom udało się zmniejszyć rozmiary porażki. W 78. minucie trafił Alberth Elis, a w doliczonym przez sędziego czasie gry M'Baye Niang.

W tabeli PSG ma 10 punktów przewagi nad drugim Lens. Zespół, którego zawodnikiem jest Przemysław Frankowski, w piątek pokonał u siebie Troyes 4:0, a Polak zdobył jedną z bramek.