Maraton w Nowym Jorku: Najszybsi biegacze z Kenii

Peres Jepchirchir najszybsza w Nowym Jorku

Kenijka Peres Jepchirchir wśród kobiet i jej rodak Albert Korir w rywalizacji mężczyzn wygrali 50. edycję biegu maratońskiego w Nowym Jorku.

Jepchirchir jest pierwszą w historii biegaczką, która zdobyła złoty medal olimpijski i w tym samym roku triumfowała na trasie biegu w Nowym Jorku.

28-letnia Kenijka uzyskał czas 2:22.39. Drugie miejsce ze stratą 5 s zajęła jej rodaczka Violo Cheptoo, a trzecia była Etiopka Ababel Yeshaneh.

Jepchirchir jest drugą z rzędu Kenijką, która zwyciężyła w Nowym Jorku. W 2019 roku najszybsza była Joyciline Jepkosgei, a zeszłoroczna edycja została odwołana z powodu pandemii Covid-19.

Zwycięzca biegu 27-letni Korir uzyskał czas 2:08.22. Drugi był Marokańczyk Mohamed El Aaraby (2:09.06), a trzeci Włoch Eyob Faniel (2:09.52).

Tegoroczny zwycięzca w 2019 roku wywalczył drugą lokatę.