Niemiecka liga koszykarzy: Jakub Garbacz i Tomasz Gielo skuteczni, Michał Michalak nadal nie gra

Reprezentanci Polski Jakub Garbacz (Syntainics MBC Weissenfels) i Tomasz Gielo (s. Oliver Wuerzburg) byli czołowymi strzelcami swoich zespołów w 7. kolejce niemieckiej ekstraklasy koszykarzy, ale ich ekipy doznały porażek z faworytami.

Nadal z powodu urazu pleców nie gra inny kadrowicz Michał Michalak (EWE Baskets Oldenburg).

Garbacz wrócił na parkiety po tygodniowej przerwie spowodowanej infekcją i był najlepszym strzelcem Syntainics - uzyskał 16 pkt, ale jego zespół uległ w Berlinie Albie 72:92. Najlepszy zawodnik finałów polskiej EBL zagrał w Berlinie 24 minuty i trafił obydwa rzuty za dwa punkty oraz cztery z ośmiu zza linii 6,75 m. Miał także cztery zbiórki.

Gielo w swoim czwartym spotkaniu w Bundeslidze spędził na parkiecie 29 minut i zapisał się w statystykach 14 pkt (trzeci strzelec zespołu) i trzema zbiórkami. Drużyna z Wuerzburga przegrała z współliderem tabeli Telekom Baskets Bonn (bilans 5-2) 79:87, także na wyjeździe.

Ekipy Syntainics MBC Weissenfels i s. Oliver Wuerzburg mają identyczny bilans - 3 wygrane i cztery porażki i zajmują odpowiednio 12. oraz 13. miejsce w 18-zespołowej ekstraklasie.