Premier League: Pierwsza porażka Liverpoolu

fot, PAP/EPA

Piłkarze Liverpoolu doznali pierwszej porażki w obecnym sezonie Premier League. W meczu 11. kolejki ulegli na wyjeździe West Ham United 2:3. Bramki zwycięskiego zespołu strzegł Łukasz Fabiański. Licząc wszystkie rozgrywki "The Reds" mieli serię 25 spotkań bez przegranej.

Liverpool przyjechał do Londynu z szansą na zmniejszenie straty do prowadzącej Chelsea, która w sobotę tylko zremisowała z Burnley 1:1. Mecz dla "The Reds" zaczął się jednak fatalnie. Już w czwartej minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do własnej siatki skierował bramkarz gości Alisson Becker.

W kolejnych minutach Liverpool miał przewagę. Tuż przed przerwą po podaniu Mohameda Salaha wyrównał Trent Alexander-Arnold.

W drugiej połowie goście dalej napierali, ale w 67. minucie nadziali się na kontrę, którą wykończył Pablo Fornals. "Młoty" poszły za ciosem i siedem minut później prowadziły 3:1. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kurt Zouma.

Podopiecznych trenera Juergena Kloppa stać było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki. W 83. minucie z gola cieszył się rezerwowy Divock Origi.

W tabeli Chelsea ma trzy punkty przewagi nad Manchesterem City oraz nad West Hamem. Liverpool spadł na czwarte miejsce. Od lidera dzielą go cztery punkty.