Najpierw błyskawice, potem Armagedon. Mecz o Superpuchar Polski w szachach

Inne
Najpierw błyskawice, potem Armagedon. Mecz o Superpuchar Polski w szachach
fot. PAP/CTK
Pojedynek Jana-Krzysztofa Dudy (z lewej) z Radosławem Wojtaszkiem budzi ogromne zainteresowanie kibiców.

Dwóch szachistów z pierwszej pięćdziesiątki światowego rankingu. Wyjątkowe miejsce rozgrywania meczu, bardzo atrakcyjna formuła, telewizyjna transmisja. Pojedynek Jana-Krzysztofa Dudy z Radosławem Wojtaszkiem budzi ogromne zainteresowanie kibiców. My znamy jego szczegóły.

Walka o Superpuchar Polski w szachach rozegra się w sobotnie przedpołudnie 27 listopada w bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej. Zawodnicy rozegrają sześć partii - szybkich i błyskawicznych. W przypadku remisu 3:3, o tym, do kogo trafi cenne trofeum zadecyduje siódma partia rozgrywana na zasadach tak zwanego Armagedonu - grający białymi będzie musiał wygrać, czarnym wystarczy remis. O pozostałych szczegółach - od regulaminu meczu po dostępność biletów - rozmawiamy z organizatorem wydarzenia, prezesem klubu szachowego Gwiazda Bydgoszcz, Dariuszem Roubo.

Mecz dwóch najlepszych polskich szachistów - 14. w światowym rankingu Dudy z zajmującym 38. pozycję Wojtaszkiem - zaplanowano na godzinę 10.00 w ostatnią sobotę listopada. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Szymon Rojek, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie